مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خبر داد:

میزبانی ۱۴۵ مسجد از ۱۲ هزار معتکف در آذربایجان شرقی

1402/10/26 - 09:57 - کد خبر: 106879 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی از پیش بینی حضور بیش از ۱۲ هزار نفر در مراسم معنوی اعتکاف امسال به میزبانی ۱۴۵ مسجد خبر داد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام سید محمود حسینی، با اشاره به فرا رسیدن ایام اعتکاف ۱۴۰۲ اظهار کرد: این ایام بستر و فرصتی ارزشمند برای خودسازی، تزکیه نفس و بازسازی روحی و معنوی در شرایط و مشکلات اجتماعی و فردی کنونی جامعه محسوب می‌شود و بر همین اساس تقویت جنبه عبادی و معرفتی این مراسم بیش از هر موضوعی مورد تاکید است.
وی از پیش بینی حضور بیش از ۱۲ هزار نفر از مردم مومن استان در مراسم اعتکاف امسال نیز خبر داد و افزود: ۱۴۵ مسجد در شهرستان‌های آذربایجان شرقی میزبان این تعداد از معتکفین در ایام اعتکاف مصادف با پنجم تا هفتم بهمن خواهند بود که سهم شهرستان تبریز از این تعداد ۴۰ مسجد محوری است.
حجت الاسلام حسینی، اعتکاف دانش آموزی و دانشجویی را از مهمترین بخش‌های مراسم امسال عنوان کرده و گفت: بر این اساس دست کم ۳۵ مسجد استان میزبان دانش آموزان و دانشجویان معتکف خواهند بود و تلاش بر این است تا با بکارگیری ظرفیت تشکل‌های مرتبط با این حوزه و با همکاری آموزش و پرورش، مراسم اعتکاف دانش آموزی و دانشجویی هم به لحاظ کمی و تعداد شرکت کنندگان و هم از نظر محتوا و غنای برنامه‌ها تقویت شود.
وی ادامه داد: مساجد محوری در سطح تبریز و سایر شهرستان‌ها برای برگزاری این مراسم آماده شده اند و به دنبال هماهنگی با اساتید و چهره‌های شاخص کشوری برای حضور در برنامه‌های اعتکاف در سطح استان هستیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اضافه کرد: تلاش می‌کنیم با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، بخشی از ارزاق و اقلام مورد نیاز مساجد برگزار کننده مراسم اعتکاف را با قیمت دولتی تامین و در اختیار آن‌ها قرار دهیم که این اقلام شامل گوشت قرمز، مرغ و برنج خواهد بود.
وی در خصوص ثبت نام در مراسم معنوی اعتکاف تصریح کرد: در تبریز بیش از ۴۰ مسجد محوری برای برگزاری مراسم اعتکاف و میزبانی از میهمانان الهی ماه رجب مهیا شده اند و فرآیند ثبت نام مردم خداجوی استان برای حضور در این مراسم از ۲۰ دی آغاز شده و تا سوم بهمن ادامه خواهد داشت و علاقمندان می‌توانند به صورت حضوری به ادارات تبلیغات اسلامی و یا مساجد محوری مراجعه و نسبت به ثبت نام اعتکاف اقدام کنند.
انتهای پیام/
میزبانی ۱۴۵ مسجد از ۱۲ هزار معتکف در آذربایجان شرقی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار