خبر/

هشدار مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی در خصوص تشدید بارش‌ها

1402/10/24 - 21:33 - کد خبر: 106798 نسخه چاپی

نصر: سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به فعالیت مجدد سامانه بارشی از امشب (یکشنبه) در استان، دستگاه‌های خدمات‌رسان تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

به گزارش نصر، مرتضی مینوئی با اشاره به صدور هشدار نارنجی از سوی هواشناسی، افزود: فعالیت این سامانه در برخی نواحی همراه با کولاک خواهد بود.
وی با تاکید بر آمادگی دستگاه‌های امدادی و خدماتی برای مقابله با حوادث احتمالی، اظهار کرد: شهرداری‌ها، راهداری‌ها، هلال احمر و پلیس راه از جمله دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان باید تمهیدات لازم برای مواجهه با شرایط اضطراری را اتخاذ کنند.
سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی بر آمادگی ماشین آلات مورد نیاز، جلوگیری از توقف و تردد در حریم، بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پاکسازی آبروها و کانال‌های عبور آب درون شهری و برون شهری و پاکسازی دهانه پل‌ها تاکید کرد.
مینوئی، از رانندگان و مسافران خواست امروز از سفرهای غیرضروری به مناطق کوهستانی و برفگیر استان خودداری و در صورت ضرورت در سفرهای برون شهری به این مناطق احتیاط و خودرو خود را به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز کنند.
وی همچنین بر رعایت احتیاط در تردد از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و عدم توقف خودرو در کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان فرسوده، محکم کردن سازه‌های سبک، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و اسکان اضطراری در مکان‌های امن در مواقع بروز حوادث تاکید کرد.
مینوئی، از کشاورزان نیز خواست به توصیه‌های کارشناسان جهادکشاورزی توجه کنند.
انتهای پیام/
هشدار مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی در خصوص تشدید بارش‌ها خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار