خبر/

ده‌نمکی پس از 5 سال با «پرواز 655» به سینما بازمی‌گردد

1402/10/23 - 18:31 - کد خبر: 106738 نسخه چاپی

نصر: شوراهای پروانه ساخت آثار سینمایی و غیرسینمایی در حالی آخرین مصوبات خود را اعلام کردند که مسعود ده‌نمکی پس از پنج سال از ساخت «زندانی‌ها» به سینما باز خواهد گشت.

به گزارش نصر، شوراهای پروانه ساخت آثار سینمایی و غیرسینمایی در جلسه اخیر خود با دو فیلم‌نامه سینمایی و 6 فیلم‌نامه غیرسینمایی موافقت کرده‌اند که در این میان مسعود ده نمکی پس از پنج سال برای تولید یک اثر سینمایی از شورای پروانه ساخت آثار سینمایی مجوز گرفته است.
فیلم‌نامه‌‌های سینمایی «پرواز 655» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی مسعود ده‌نمکی و سید بهزاد زهرائی و «ماه پنهان» به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی روزبهانی، کارگردانی محمدرضا یکانی و نویسندگی آوا اکبری موافقت شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند. 
آخرین اثر سینمایی مسعود ده نمکی، «زندانی‌ها» محصول سال ۱۳۹۷ بود که کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی آن را خود او بر عهده داشت. این فیلم در ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ در سینماهای کشور اکران شده‌ بود. او در این میان تولید سه سریال دادستان، آزادی مشروط و رستگاری را نیز کارگردانی کرده است.
مسعود ده‌نمکی  این روزها سریال جدیدی در گونه ماورایی را با نام رستگاری تولید می‌کند که بیش از ۲۰ بازیگر صاحب نام سینما و تلویزیون ایفای نقش می‌کنند و قرار است در ایام ماه مبارک رمضان روی آنتن رسانه ملی می‌رود.
همچنین فیلم‌نامه‌‌های کوتاه داستانی «باپا» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی حسین مهری و «در آوندهای این درخت» به تهیه‌کنندگی میرحامد کوچکی نالکیا شری، کارگردانی و نویسندگی کامران حمزه لو، «مدیر» به تهیه‌کنندگی فرهاد نگهبان، کارگردانی کیوان رضایی‌راد و نویسندگی فرهاد نگهبان، «حشره» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی کیانوش اسلامی و فیلم‌نامه‌ بلند داستانی «پسرک پشم فروش» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی مسعود اشجعی، «هم پیمان» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی سیدمحسن خرم دره خلدی موافقت شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی سازمان سینمایی را دریافت کردند.
انتهای پیام/
ده‌نمکی پس از 5 سال با «پرواز 655» به سینما بازمی‌گردد خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار