زارع مطرح کرد:

خودروهای لوکس تا سقف ۳.۵ میلیارد تومان معاف از مالیات شدند

1402/10/17 - 20:30 - کد خبر: 106370 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه از مصوبه این کمیسیون برای معافیت مالیاتی خودروهای لوکس تا سقف سه و نیم میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش نصر، رحیم زارع با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در شیفت شب، گفت: کمیسیون مصوب کرد انواع خودروی سواری و وانت دو اتاق (کابین) دارای شماره انتطامی شخصی در اختیار مالکین اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که قیمت روز خودروی آنها بیش از سی و پنج میلیارد ریال است، نسب به مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات سالانه خودرو به نرخ یک درصد شوند.
وی ادامه داد: مأخذ محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند، قیمت روز خودرو تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور است. سازمان مزبور مکلف است مراتب را به نحو مقتضی بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس راهور که می‌بایست تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۳ به صورت بر خط به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال گردد، به اطلاع اشخاص مشمول برساند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: براساس این مصوبه، کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی غیر دولتی مکلفند مالیات سالانه مربوط به خودروهای تحت تملک خود و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن ماه سال پرداخت نمایند. در صورت عدم پرداخت مشمول حکم ماده ۱۹۰ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶ و اصطلاحات بعدی می‌باشند.
انتهای پیام/
خودروهای لوکس تا سقف ۳.۵ میلیارد تومان معاف از مالیات شدند خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار