وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:

تاکید وزیر کار و رفاه بر لزوم توجه به دورکاری و کاهش ساعت کاری زنان

1402/10/17 - 12:32 - کد خبر: 106335 نسخه چاپی

نصر: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به اهمیت خوشبینی و امیدآفرینی، زنان می‌توانند مهم‌ترین کانون امیدبخشی در خانواده باشند.

به گزارش نصر، سیدصولت مرتضوی در دیدار و نشست هم‌اندیشی با مشاوران امور بانوان ستاد و سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش پررنگ بانوان در طول دوران دفاع مقدس و حضور ثمربخش آنان در پیروزی انقلاب اسلامی، اظهارکرد: زنان با حماسه‌آفرینی‌های خود زبان گویای انقلاب بودند و با حضور اسلامی خود در ابعاد مختلف در برابر دشواری‌ها و شهادت‌ها، نه‌تنها پیروزی را رقم زدند، خود به قهرمان تبدیل شدند.
وی افزود: با توجه به این که خانواده کوچک‌ترین کانون اجتماعی محسوب می‌شود و با درنظر گرفتن نقش کلیدی زن در مدیریت عاطفی و انگیزشی خانواده، زنان نقش سازنده‌ای در امیدآفرینی می‌توانند داشته باشند.
مرتضوی، زن را تحکیم‌بخش کانون خانواده عنوان کرد و گفت: توانمندی زنان و مادران با توجه به قدرت عواطف و احساسات بالا و بهره‌مندی از روش محبت و تقویت انگیزه با امیدآفرینی، پیمودن راه را برای دیگر افراد خانواده سهل‌الوصول‌تر خواهد کرد، و با توجه به اهمیت خوشبینی و امیدآفرینی، زنان می‌توانند مهم‌ترین کانون امیدبخشی در خانواده باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: مشاوران بانوان مدیران باید نماد امیدآفرینی باشند و در جهت تقویت همدلی و ارتقای بهره‌وری نقش‌آفرینی کنند.
وی، مسئله‌یابی در حوزه بانوان را مهم عنوان کرد و افزود: افزایش نشاط در حوزه بانوان از قبیل برگزاری دوره‌ها و اردوهای تفریحی و آموزشی دنبال شود.
مرتضوی همچنین بر لزوم توجه به معیشت بانوان، کاهش ساعت کاری در جهت ارتقای بهره‌وری، استفاده از دورکاری و بهره‌مندی از بانوان در سطوح مدیریتی تأکید کرد.
در ابتدای این نشست جمعی از مشاوران سازمان‌های تابعه دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود را با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در میان گذاشتند.
انتهای پیام/
تاکید وزیر کار و رفاه بر لزوم توجه به دورکاری و کاهش ساعت کاری زنان نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار