خبر/

افزایش جوجه‌ریزی ترمز قیمت مرغ را کشید

1402/10/14 - 10:49 - کد خبر: 106130 نسخه چاپی

نصر: افزایش جوجه‌ریزی و تامین نهاده‌ها در ماه‌ گذشته و ماه جاری قیمت مرغ را به زیر یکصد هزار تومان کشاند.

به گزارش نصر، قیمت مرغ حدود یک ماه پیش از مرز 100 هزار تومان فراتر رفت و دلیل آن کاهش جوجه‌ریزی در مهر ماه عنوان شد. این گرانی البته ادامه پیدا نکرد و روز 13 دی 1402 مهدی یوسفخانی، رییس اتحادیه فروشندگان مرغ گوشتی و ماهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از کاهش قیمت مرغ به 85 هزار تومان خبر داد و گفت: 85 هزار تومان قیمت مجاز برای مغازه‌هاست و قیمت مصوب در میادین میوه و تره‌بار شهرداری نیز همچنان 78 هزار تومان است.
وی افزایش تولید و جوجه‌ریزی را سبب رشد عرضه و در پی آن کاهش قیمت مرغ دانست و اظهار کرد: با افزایش جوجه‌ریزی پیش‌بینی می‌شود این قیمت تا پایان سال حفظ شود.
در همین رابطه علی ابراهیمی، رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا افزایش جوجه‌ریزی را تایید کرد و گفت: تولید مرغ گوشتی از ماه تیر امسال تاکنون روز به روز افزایش داشته است. میزان جوجه‌ریزی در آذر به  144 میلیون و در دی ماه به حدود 150 میلیون رسید.
وی افزود: از تیر تاکنون هم تامین جوجه راحت‌تر شده و هم نهاده‌ها بهتر تامین می‌شود و این امر وضعیت تولید را رو به بهبود برده است.
ابراهیمی پیش‌بینی کرد که تولید تا پایان سال به هیچ وجه کم نشود.
رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی افزایش قیمت مرغ به یکصد هزار تومان در هر کیلو را در یک ماه پیش مقطعی و برآمده از تنظیم جوجه‌ریزی مرغداران دانست.  
انتهای پیام/
افزایش جوجه‌ریزی ترمز قیمت مرغ را کشید ایلنا - خبرگزاری کار ایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار