صفاری فرد خبر داد:

صدور ۱۳۰ هزار کارت برای نیم‌بها شدن سفر برون‌شهری معلولان

1402/10/11 - 08:39 - کد خبر: 105875 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل پیشگیری از معلولیت‌ها و تلفیق اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از صدور ۱۳۰ هزار کارت برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید با رنج سنی ۱۸ تا ۶۰ سال در راستای نیم بها شدن سفرهای برون‌شهری این افراد خبر داد.

به گزارش نصر، افروز صفاری‌فرد در گفت‌وگویی با اشاره به تبصره ۲ ماده پنج قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، بیان کرد: در این ماده قانونی به استفاده افراد دارای معلولیت‌های شدید از سامانه‏‌های حمل و نقل ریلی و اتوبوس‏رانی درون‌شهری دولتی و عمومی به صورت رایگان و استفاده این افراد از سامانه‏‌های برون‏ شهری ریلی، هوایی و دریایی دولتی و عمومی به صورت نیم‌بهاء اشاره شده است.
وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان‌ بهزیستی و بانک پارسیان افزود: این تفاهم‌نامه برای اجرای بخشی از این قانون امضاء و بخشی از اعتبار لازم برای اجرای آن تامین شد. از این پس سفرهای ریلی و دریایی افراد دارای معلولیت شدید به صورت نیم بهاء محاسبه می‌شود.
مدیرکل پیشگیری از معلولیت‌ها و تلفیق اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به نحوه اجرای این تفاهم‌نامه بیان کرد: طی این تفاهم‌نامه از سکوی ارائه خدمت زیر مجموعه بانک پارسیان استفاده می‌شود.
صفاری‌فرد در این راستا از صدور ۱۳۰ هزار کارت برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید با رنج سنی ۱۸ تا ۶۰ سال خبر داد و گفت: سازمان بهزیستی برای ۱۳۰ هزار معلول واجد شرایط کارت‌هایی صادر و برای یک سفر برون‌شهری، حسابشان شارژ می‌شود که شارژ حساب‌ها به مرور و تا پایان سال اتفاق می‌افتد.
وی تاکید کرد: مهلت استفاده از این امکان تا سال آینده نیز وجود دارد.
مدیرکل پیشگیری از معلولیت‌ها و تلفیق اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درخصوص رایگان شدن سامانه‏‌های حمل و نقل ریلی و اتوبوس‏رانی درون‌شهری و عمومی نیز توضیح داد: سازمان امسال درخصوص سفرهای درون‌شهری اعتباری دریافت نکرده است، اما کمک هزینه ایاب و ذهاب را مثل سال گذشته پرداخت کردیم.
صفاری‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص رایگان شدن سامانه‏‌های حمل و نقل ریلی و اتوبوس‏رانی درون‌شهری و عمومی و همچنین نیم‌بها شدن سفرهای برون‌شهری در سال آینده نیز تصریح کرد: طبق قانون، وزارت رفاه مکلف به تامین اعتبار است که پیشنهاد تامین اعتبار آن نیز از سوی بهزیستی ارائه شده است.
انتهای پیام/
صدور ۱۳۰ هزار کارت برای نیم‌بها شدن سفر برون‌شهری معلولان خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار