رئیس سازمان جهادکشاورزی:

جوجه ریزی در آذربایجان شرقی بیش از نیاز استان است

1402/10/10 - 10:47 - کد خبر: 105796 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جوجه ریزی برای تولید گوشت مرغ در استان بیش از نیاز استان بوده است و اکنون در ماه جاری کمبودی وجود ندارد.

به گزارش نصر، اکبر فتحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تولید و نیاز ماهانه آذربایجان شرقی به گوشت مرغ حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار تن است این در حالی بوده که در ماه گذشته چهار میلیون و ۷۵۰هزار و ۲۹۷ قطعه جوجه ریزی بیش از نیاز استان انجام شده است.
وی نیاز روزانه گوشت مرغ در آذربایجان شرقی را ۳۰۰ تن اعلام کرد و افزود: اکنون در بازار مرغ گرم و منجمد به مقدار کافی وجود دارد اما باز برای تعادل بخشی و تنظیم قیمت مرغ در بازار توزیع روزانه ۸۰ تن مرغ منجمد در آذربایجان شرقی آغاز شده است و اجرای این طرح تا متعادل شدن قیمت مرغ ادامه خواهد داشت.
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: قیمت عمده هر کیلو مرغ منجمد درب سردخانه ۶۰۷ هزار ریال و برای مصرف کننده نهایی ۶۵۷ هزار ریال است.
وی با اشاره به اینکه طرح توزیع مرغ منجمد در استان آذربایجان شرقی و همه شهرستان‌ها اجرا می‌شود، گفت: مردم می‌توانند برای خرید مرغ منجمد به فروشگاه‌های زنجیره ای، تعاونی‌های مصرف و مغازه‌های خرده فروشی (کاسبان امین) مراجعه کنند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی به مردم اطمینان داد به میزان کافی ذخایر راهبردی در حوزه محصولات کشاورزی وجود دارد و مردم نگرانی بابت تامین گوشت مرغ، گوشت قرمز و سایر اقلام راهبردی نداشته باشند.
انتهای پیام/
جوجه ریزی در آذربایجان شرقی بیش از نیاز استان است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار