رئیس جمهوری سابق ایران:

رهبری گفتند مگر می‌شود مجلس خبرگان بخواهد برای رهبری بعدی تصمیم بگیرد و آقای هاشمی آنجا نباشد؟

1402/10/09 - 15:52 - کد خبر: 105747 نسخه چاپی

نصر: رئیس جمهوری سابق ایران، گفت: به رهبری گفتم که پیش آقای هاشمی بودم و ایشان به من گفت در انتخابات خبرگان شرکت نمی‌کنم؛ آقا خیلی متعجب شدند و گفتندچطور ایشان شرکت نمی‌کند؟

به گزارش نصر، حسن روحانی گفت: در سال ۸۵ در آستانه انتخابات خبرگان [چهارم] با آقای هاشمی صحبت کردم و گفتم شما که ثبت‌نام می‌کنید؟ گفت نه، من ثبت‌نام نمی‌کنم. گفتم چرا؟ ایشان دلایلی آورد. یک مقدار اصرار کردم که لازم است شما در خبرگان باشید و ثبت‌نام کنید. ایشان دو مرتبه تکرار کرد که من ثبت‌نام نخواهم کرد.
حسن روحانی: اگر حوادث سال گذشته رخ نمی‌داد و کشور امن و آرام و آسوده بود شاید خیلی احساس وظیفه نمی‌کردم که ثبت‌نام کنم. 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در گفت‌وگویی تفصیلی درباره سه دوره حضور در مجلس خبرگان رهبری، ماجرای عدم تمایل آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای شرکت در انتخابات چهارمین دوره خبرگان و نظر مقام معظم رهبری درباره حضور ایشان را روایت کرده است.
 
متن کامل این بخش مصاحبه در پی می‌آید: 
در سال ۸۵ در آستانه انتخابات خبرگان [چهارم] با آقای هاشمی صحبت کردم و گفتم شما که ثبت‌نام می‌کنید؟ گفت نه، من ثبت‌نام نمی‌کنم. گفتم چرا؟ ایشان دلایلی آورد. یک مقدار اصرار کردم که لازم است شما در خبرگان باشید و ثبت‌نام کنید. ایشان دو مرتبه تکرار کرد که من ثبت‌نام نخواهم کرد. 
من هفته بعد خدمت مقام معظم رهبری رسیدم، به طور معمول نوبه‌ای چند هفته یک بار به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی خدمت ایشان می‌رفتم، داستان آقای هاشمی را برای ایشان نقل کردم. 
گفتم هفته گذشته، پیش آقای هاشمی بودم و ایشان به من گفت در انتخابات خبرگان شرکت نمی‌کنم. آقا خیلی متعجب شد و گفت چطور ایشان شرکت نمی‌کند؟ مگر می‌شود مجلس خبرگان بخواهد برای رهبری بعدی تصمیم بگیرد و آقای هاشمی آنجا نباشد؟ مگر شدنی است؟! حتما باید آقای هاشمی باشد. 
من بعداً برای آقای هاشمی کلام آقا را نقل کردم. قاعدتاً خود آقا هم مستقیم به ایشان نظرش را بعداً گفته بود. بعد آقای هاشمی در مجلس خبرگان، کاندیدا شد و ریاست مجلس خبرگان را هم مدت‌ها برعهده داشت و در یک مقطعی من هم عضو هیات رئیسه بودم.
انتهای پیام/
 رهبری گفتند مگر می‌شود مجلس خبرگان بخواهد برای رهبری بعدی تصمیم بگیرد و آقای هاشمی آنجا نباشد؟ خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار