نماینده مجلس:

قدرت امروز ایران نتیجه بصیرت مردم است

1402/10/09 - 14:39 - کد خبر: 105739 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم همدان و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروز ایران اسلامی در اوج قدرت قرار دارد نتیجه بصیرت و آگاهی مردم است.

به گزارش نصر، حمیدرضا حاجی‌بابایی روز شنبه در همایش گرامیداشت ۹ دی در تبریز که در مصلای اعظم این شهر برگزار شد، اظهار کرد: ۹ دی نمونه ای از بصیرت مردم بود که نشان داد دینداری و ولایتمداری مردم بسیار عمیق است و همانند اقیانوسی پوشیده از خس و خاشاک است که با طوفان مواج شده و در برابر توطئه ها می ایستد.
وی به کتاب "استراتژی امنیت آمریکا" اشاره کرد و گفت: براساس محتویات این کتاب، حرف اول در آینده امنیت را نیروی انسانی آگاه خواهد زد مطلبی که سال ها پیش از سوی رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید شده است.
حاجی بابایی از شهید سردار سلیمانی به عنوان نمونه ای از فرد بابصیرت یاد کرد و گفت: بصیرت، ویژگی بارز شهید سلیمانی بود، هرچه می خواست برای مردم، انقلاب و نظام بود، یک قدم جلوتر از رهبر انقلاب که قله بصیرت هستند نمی رفت و یک قدم از ایشان عقب تر نمی ماند و به معنی واقعی یک انقلابی بود.
وی ادامه داد: امروز، روی مین رفتن هزار بار مهم تر از زمان دفاع مقدس است و هر چه جلوتر می رویم این اهمیت بیشتر و بیشتر احساس می شود و افرادی که بصیرت دارند در این مسیر دچار شک و تردید نخواهند شد.
وی با بیان اینکه جامعه در حال رسیدن به قله بصیرت است، افزود: جنگ تن به تن و شهادت نیروهای انقلاب اسلامی در خط مقابله با صهیونیسم، همه و همه نتیجه بصیرتی است که در جامعه و افراد ایجاد شده است.

کسی نمی تواند به انقلاب اسلامی آسیبی بزند
این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع جوانان و انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در ایران اسلامی میلیون ها جوان وجود دارند که به انقلاب عشق می ورزند و همانند لنگرهای کشتی انقلاب اسلامی عمل می کنند.
حاجی بابایی ادامه داد: به برکت وجود چنین جوانانی، نه امروز، نه ۵۰ سال و نه ۱۰۰ سال دیگر کسی نمی تواند به انقلاب اسلامی ضربه بزند.
وی افزود: فقط باید مردم را بیشتر از چیزی که وجود دارد بپذیریم و علاقه آنها را به انقلاب و نظام بیشتر کنیم، باید دلمان را با مردم گرم تر کنیم و مطالب را به صورت شفاف و صاف برای آنها بیان کنیم.

جنگ غزه نتیجه حرکت مقاومتی است
حاجی بابایی در بخشی از سخنان خود نیز به غزه و اتفاقاتی که در این منطقه روی داده اشاره کرد و گفت: جنگ غزه نتیجه حرکت مقاومتی است، امروز فرموده حضرت امام خمینی (ره ) مبنی بر اینکه راه قدس از کربلا می گذرد رنگ واقعیت گرفته است و قدس و غزه امروز کربلایی شده اند.
وی با بیان اینکه کاری که در این ۷۵ روز در غزه صورت گرفت در ۷۵ سال گذشته بی سابقه بود، گفت: زنان و کودکان غزه شهید می شوند که دردناک است اما گام بلندی برداشته شده است که اگر کلان نگر باشیم متوجه فواید و دستاوردهای این حرکت خواهیم شد.
حاجی بابایی افزود: اشکالی که امروز در جامعه با آن روبرو هستیم جزئی نگری است و این امر بزرگ ترین مشکل ماست و عدم تحلیل با بصیرت موضوعات و اتفاقات، بزرگ ترین خطر برای نظام است و تنها راه نجات بخش و خروج از این مشکلات و خطرها، تحلیل و کلان نگری همراه با بصیرت است.
وی گفت: غزه باران عاشوراست، باران اهل بیت (ع) است و دنیا فهمید که رمز غزه، متصل به کربلاست.
حاجی بابایی اضافه کرد: کوتاه آمدن صهیونیست ها و استکبار در جنگ غزه، نتیجه همین باران عاشورا و اهل بیت (ع) است که دنیا را در بر گرفته است.

هیمنه آمریکا در دنیا شکسته شده است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در نتیجه اقدامات جمهوری اسلامی، هیمنه نظامی آمریکا در دنیا شکسته شده و هرکسی از جهتی به آن سیلی می زند.
حاجی بابایی ادامه داد: حرکاتی که در منطقه شروع شده آبروی آمریکا را در دنیا برده است و ایران قدرتمند در هرجایی به روی آمریکا سیلی می زند و این اذعان خود آنهاست.
وی افزود: ما بودیم که اسرائیل را در سرازیری مرگ قرار دادیم و مردم دنیا و منطقه بیدار شده اند و طبق فرموده رهبر انقلاب، این رژیم هیچ گاه به حالت اولیه باز نمی گردد چون دو تا سکته زده و در جنگ غزه نیز، هیچ پیروزی کسب نکرده است.

برای پرآوزاه شدن نام علی و زهرا در دنیا، شهید می دهیم
حاجی بابایی ادامه داد: اگر این همه شهید می دهیم فقط و فقط به خاطر این است که می خواهیم نام علی( ع ) و زهرا ( س ) در دنیا پرآوازه شود.
وی افزود: در نوار غزه نیز مردم با تاسی از مکتب این دو بزرگوار، مقابل آمریکا و جنایات رژیم صهیونیستی ایستاده اند و این بزرگ ترین عظمت در دنیاست.

شهید سلیمانی فقط یک نظامی نبود
نماینده مردم همدان در مجلس از شهید سلیمانی به عنوان سیاستمدار، دیپلمات و مکتب یاد کرد و گفت: وی فقط یک نظامی نبود و همه این ویژگی ها را از معلم خود آموخته بود.
حاجی بابایی افزود: این شهید بزرگوار در سال های آخر تحت مراقبت و نزدیک تر از همیشه به رهبر معظم انقلاب بود و رهبر انقلاب وی را به گونه ای تربیت کردند که تمام حرکت ها در صحنه های بین المللی را فرماندهی کردند.
سالروز حماسه ۹ دی ماه سال ۱۳۸۸ که پاسخی بود به کوردلان و نابخردان ، به عنوان " روز بصیرت و میثاق امت با ولایت " نامگذاری شده است.
انتهای پیام/
قدرت امروز ایران نتیجه بصیرت مردم است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار