مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی:

مشکلات مرز بازرگان با مسوولان ترکیه‌ای بررسی شد/ تلاش برای تمهید راه حل کاهش ترافیک مرزی

1402/10/08 - 16:22 - کد خبر: 105670 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری جلسه ویژه با مسوولان کشور ترکیه برای رفع مشکل تردد کامیون ها در مرز بازرگان گفت: تلاش داریم با همکاری ۲ کشور راه حل ویژه ای برای رفع مشکل تمهید شود.

به گزارش نصر، ایرج دست نشان افزود: امیدواریم این جلسه منجر به بهبود فرآیندهای مرزی کشور ایران و ترکیه در بخش تجاری و مسافری شود.
وی ادامه داد: به دلیل مسائل و موارد بسیار در ۲ طرف مرزها، تعداد زیادی کامیون در صف تشریفات مرزی و عبور از مرز هستند که این موضوع منجر به ایجاد نارضایتی در میان تجار، شرکت های حمل و نقل و رانندگان می شود.
وی با بیان اینکه عملیات عمرانی در مرز گوربلاغ ترکیه و بسته بودن یکی از گیت ها، روند تردد کامیون ها و تریلی را کاهش داده است، اضافه کرد: بر اساس آمار طی ۲۰ روز گذشته، میانگین ورودی در طرف کشور ایران نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۴۴ درصد و خروجی ۴۹ درصد کاهش داشته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی با اشاره به پیشنهاداتی برای رفع مشکل جاری اظهار کرد: برای برقراری توازن در پذیرش تریلی ها که مساله مشترک بین ۲ کشور است، تمایل داریم که حساسیت این موضوع منجر به کاهش زمان توقف تریلی ها شود.
دست نشان گفت: در این جلسه با توجه به وجود تاخیر در تردد به دلیل کاهش تعداد گیت‌ها پیشنهاد شد که بهتر است تردد ورود و خروج از طریق زمان بندی تفکیک شود به صورتی که ۶ یا ١٢ ساعت مجزا برای ورود و خروج اختصاص داده شود.
وی اظهار امیدواری کرد که رفع مشکلات باعث رضایت کافی رانندگان هر دو طرف شود.
انتهای پیام/
مشکلات مرز بازرگان با مسوولان ترکیه‌ای بررسی شد/ تلاش برای تمهید راه حل کاهش ترافیک مرزی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار