معاون فنی و عمرانی شهرداری خبر داد

حفر ۱۵۹ حلقه چاه جذبی در تبریز

1402/10/07 - 08:38 - کد خبر: 105589 نسخه چاپی

نصر: معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره به حل مشکلاتی همچون آب‌گرفتگی در محل‌ها و ایجاد بستر جهت جذب آن به سفره‌های زیرزمینی از حفر ۱۵۹ چاه جذبی در مناطق دهگانه شهرداری تبریز در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش نصر، سامان احمدزاه اظهار کرد: با تاکید شهردار تبریز به اهمیت اجرای برنامه‌های پیشگیرانه در فصول بارندگی و موفقیت‌آمیز بودن حفر چاه‌های جذب در کنترل آب‌های سطحی حاصل از بارندگی و تقویت سفره‌های زیرزمینی امسال ۱۵۹حلقه چاه جذب در مناطق دهگانه شهرداری تبریز اجرا شده است.
وی اعلام کرد: هدف از این اقدام جلوگیری از حوادث ناشی از جریانات آب‌های سطحی در معابر شهری در سطح مناطق به خصوص در هنگام وقوع سیل‌های احتمالی و بارندگی شدید است.
وی ادامه داد: در محل‌هایی که دسترسی به شبکه هدایت آب‌های سطحی وجود ندارد شهرداری تبریز برای جلوگیری از آب گرفتگی محلات عملیات عمرانی حفره چاه و حل مشکل آب‌گرفتگی در کنار حفظ تراز آب‌های زیزمینی در نقاط مختلف شهر را آغاز کرده است.
معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز اظهار امیدواری کرد: با این اقدام می‌توان علاوه بر دفع آب‌های حاصل از بارندگی و بالا بردن ایمنی معابر در زمان وقوع سیلاب‌ها، در تقویت و تراز سفره‌های زیرزمینی نیز موثر عمل کرد.
وی اضافه کرد: امسال علاوه بر حفر چاه جذب اقداماتی همچون احداث کانال‌های هدایت آب‌های سطحی و همچنین احداث سپتیک در مناطق مختلف شهر توسط مناطق دهگانه شهرداری جهت استفاده بهینه از آب‌های حاصل از بارندگی و جلوگیری از بروز سیلاب اجرا می‌شود.
مدیریت صحیح پسماند نیازمند تعامل و همراهی سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد است
مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تشکل‌های مردم نهاد بازوی علمی و اجرایی حل مشکلات پسماند شهری هستند، تاکید کرد: مدیریت صحیح پسماند نیازمند تعامل و همراهی سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد است.
محمد اسدالهی در جلسه هم‌اندیشی تشکل‌های مردم نهاد و زیست محیطی و ادارات مربوطه بر توجه ویژه به فرهنگ‌سازی عمومی و پیوست فرهنگی طرح‌های زیست محیطی و مدیریت صحیح پسماند شهری تاکید کرد.
وی در این نشست ضمن بررسی مطالب مطرح شده توسط کارشناسان امر، پسماند شهری را جز چالش‌های اساسی جامعه امروز دانست و گفت: تعامل سازنده و همراهی همه سازمان‌ها و ادارات و تشکل‌های زیست محیطی را در نهادینه‌سازی و فرهنگ‌سازی در مدیریت کلان پسماند شهری موثر است.
وی اذعان کرد: جامع هوشمند پسماندهای از جمله راه اندازی اپلیکیشن هوشمند بهروب برای جمع‌آوری پسماندهای خشک و خشکاله و ایجاد چرخه پایدار اقتصادی ناشی از بازیافت ضایعات خشک و کاهش حجم عظیم زباله را ضروری و بر همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط در خصوص اجرای صحیح این طرح تاکید کرد.
همچنین در این جلسه مدیر عامل مدیریت پسماند شهری شهرداری تبریز از رونمایی سامانه جامع هوشمند جمع‌آوری پسماندهای خشک و خشکاله طی روزهای آتی خبر داد.
حبیبه هراتی افزود: طرح جامع هوشمند جمع‌آوری پسماندهای خشک و خشکاله از مبدا و با راه‌اندازی اپلیکیشن بهروب میسر خواهد بود.
وی در ادامه این جلسه اظهار کرد: پیگیری جدی برنامه‌های هوشمندسازی سیستم جمع‌آوری پسماند خشک و خشکاله و کاهش تولید زباله با هدف تولید خوراک دام و رونمایی از سامانه جامع جمع‌آوری پسماندهای خشک جز برنامه‌های اصولی سازمان مدیریت پسماند است.
تولید و پخش یک هزار و ۳۰۰ دقیقه برنامه در استودیو شهر، شهرداری تبریز
در آذرماه سال‌جاری یک هزار و ۳۰۰ دقیقه برنامه در استودیو شهر شهرداری تبریز تولید و از شبکه سهند مرکز صداوسیمای آذربایجان شرقی پخش شد.
از ابتدای سال ۱۴۰۲، هشت هزار و ۱۵ دقیقه برنامه در استودیو شهر شهرداری تولید شد که یک هزار و ۳۰۰ دقیقه در آذرماه از شبکه سهند مرکز صداوسیمای آذربایجان شرقی پخش شده است.
از برنامه‌های تولیدی استودیو شهر، شهرداری تبریز در آذرماه ۳۲۰ دقیقه مربوط به پخش برنامه "تبریزیم" است که روزهای یکشنبه تا چهارشنبه به غیر از روزهای تعطیل به مدت ۲۰ دقیقه از طریق صدای مرکز آذربایجان‌شرقی روی آنتن رفت.
در ویژه برنامه "تبریزیم" آذرماه سال‌جاری ۲۲ مورد از مشکلات و معضلات محله‌ای احصاء شده با هماهنگی استودیو شهر با حضور مدیران شهری در محل و استماع مطالبات مردمی توسط گزارشگر برنامه مستندسازی و از رادیو پخش شد که با پیگیری‌های استودیو شهر بعد از رفع مشکلات محله گزارش تکمیلی از اقدام شهرداری در رادیو پخش و به اطلاع شهروندان خواهد رسید.  
استودیو شهر تبریز، آذرماه سال ۱۴۰۲ در آیتم‌های متنوع رسانه‌ای اقدام به تولید محتوا کرده است و در بخش خبر به مدت ۲۵۰ دقیقه و در آیتم‌های آموزش و ایمنی، نکات ترافیکی، فرهنگ شهروندی، قوانین و مقررات شهرسازی هر کدام به مدت ۱۲۵ دقیقه و آیتم پروژه‌ها و خدمات شهرداری به مدت ۱۱۰ دقیقه محتوا تولید و پخش شده است.
برنامه‌های استودیو شهر جایگاه مناسبی در بین مخاطبان رادیویی تبریز در خصوص پیگیری مطالبات شهری تبریز پیدا کرده است به طوری که از ابتدای سال‌جاری بیش از ۱۶۴۹ مشکل و مطالبه مردمی در خصوص معضلات شهری احصاء شده که از این تعداد ۲۹۷ مورد مربوط به آذرماه است که با پیگیری مطالبات مردمی، ۶۹ درصد جوابیه توسط مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری تبریز دریافت شده است.
استودیو شهر تبریز ۶شهریور ۱۳۸۷ فعالیت خود را با تولید برنامه‌های رسانه‌ای در موضوعات شهری و فرهنگی آغاز کرد و در جهت ارتقای خدمت‌رسانی شهری و همچنین در حوزه ارتقاء فرهنگ و آموزش شهروندی سعی دارد نقش پل ارتباطی موثر بین شهروندان و مدیریت شهری ایفا کند.

دوره آموزشی «نقش رسانه‌ها در مدیریت بحران» برگزار شد
همزمان با هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، دوره آموزشی «نقش رسانه‌ها در مدیریت بحران» توسط مدیریت بحران شهرداری تبریز و با همکاری اداره‌کل نوسازی و تحول اداری و اداره‌کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز برگزار شد.
این دوره آموزشی ویژه مدیران، کارشناسان ارتباطات مرکز، مناطق و سازمان‌های شهرداری بوده و با تدریس محمد فرج‌پور باسمنجی پیرامون نقش رسانه‌ها و روابط عمومی در مدیریت بحران برگزار شد.  
محمد فرج‌پور باسمنجی با ارائه تعاریفی از بحران، اظهار کرد: بحران یک لحظه چرخش در سلسله‌ای از رویدادها و عملیات‌ها و وضعیتی است که در آن ضرورت تصمیم‌گیری و عمل در اندیشه طراحان و عموامل درگیر بالا است.  
وی افزود: رسانه‌ها نقش زیادی در مدیریت بحران دارند و می‌توانند فرهنگ‌سازی پیش از بحران داشته باشند.  
وی یادآوری کرد: رسانه نقش مهمی در شکل‌گیری رفتار و تربیت کودکان دارد و پس از آن خانواده جامعه دوستان و محیط قرار دارد.  
وی اضافه کرد: در حوزه ترافیک، مصرف انرژی و ساخت‌وساز نیاز به فرهنگ‌سازی در رسانه‌ها داریم.  
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، این استاد سواد رسانه خاطرنشان کرد: باید اطلاعات کافی از ظرفیت‌های شهر داشته باشیم چرا که فقدان آن موجب تشدید وضعیت بحران می‌شود.
انتهای پیام/
حفر ۱۵۹ حلقه چاه جذبی در تبریز خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار