سازمان هواشناسی کشور خبر داد:

بارش باران و برف در نوار شمالی کشور از امروز

1402/10/06 - 10:22 - کد خبر: 105525 نسخه چاپی

نصر: سازمان هواشناسی کشور از بارش باران و برف در نوار شمالی کشور از امروز تا جمعه خبر داد و اعلام کرد که دمای هوا از پنج‌شنبه تا شنبه در نیمه شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر به‌طور محسوسی کاهش خواهد یافت.

به گزارش نصر، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، امروز چهارشنبه ۶ دی در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است. فردا پنج شنبه در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال و شرق خراسان رضوی، بارش باران گاهی با رعد و برق وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود. این وضعیت تا بعد از ظهر جمعه در این مناطق ادامه دارد. همچنین پنجشنبه در مناطقی از ایلام خوزستان لرستان چهار محال و بختیاری کهگیلویه و بویر احمد شمال فارس و ارتفاعات غربی اصفهان نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.
روز شنبه در شمال خراسان رضوی بارش به شکل پراکنده رخ داده و در سایر مناطق کشور تا یکشنبه جوی پایدار حاکم خواهد بود که انتظار می‌رود طی این مدت غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی تهران، کرج، تبریز، اراک و اصفهان افزایش یابد.
دمای هوا از پنج شنبه تا شنبه در نیمه شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر به‌طور محسوسی کاهش خواهد یافت.
امروز خلیج فارس و از بعد از ظهر پنجشنبه و طی روز جمعه دریای خزر مواج است.
هواشناسی وضعیت جوی امروز پایتخت را صاف و گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی کرد. بیشینه دمای امروز پایتخت ۱۶ و کمینه دما ۷ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.
انتهای پیام/
بارش باران و برف در نوار شمالی کشور از امروز ایلنا - خبرگزاری کار ایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار