شهردار تبریز

واگذاری ۳۰ دستگاه کنترل ترافیک به پلیس راهور تبریز

1402/10/06 - 10:11 - کد خبر: 105522 نسخه چاپی

نصر: شهردار تبریز از واگذاری ۳۰ دستگاه کنترل ترافیک به پلیس راهور این شهر خبر داد.

به گزارش نصر، هوشیار از بسترسازی برای هوشمندسازی زیرساخت‌ها با هدف مدیریت بهینه ترافیک تبریز خبر داد و گفت: در راستای اجرای مفاد تفاهمنامه همکاری مشترک شهرداری تبریز با فرماندهی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی به منظور ساماندهی و مدیریت ترافیک درون شهری تبریز ۳۰ دستگاه کنترل ترافیک به پلیس راهور این شهر واگذار شد.
 هوشیار با اشاره به هدف گذاری توسعه ۷۰۰ کیلومتری شبکه فیبر نوری تبریز اظهار کرد: تسریع عملیات عمرانی احداث مرکز مدیریت کنترل هوشمند در دستور کار شهرداری تبریز قرار دارد.
وی افزود: مرکز کنترل ترافیک و مدیریت بحران شهرداری تبریز در زمینی به مساحت هشت هزار مترمربع و زیربنایی بالغ بر هفت هزار مترمربع در حال اجراست و خرداد سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
 هوشیار اصلاح ساختار و نوسازی ناوگان حمل و نقل را یکی دیگر از سیاست‌های کلان مدیریت شهری در راستای توسعه پایدار عنوان کرد و گفت: با تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های راهبردی میان مدت و بلند مدت شهرداری تبریز در حال نزدیک شدن به استاندارد‌های جهانی مدیریت و مهندسی ترافیک شهری هستیم.
وی ادامه داد: با همراهی و مساعدت استاندار آذربایجان شرقی در یک و نیم سال گذشته شهرداری تبریز موفق به نوسازی یک هزار و ۷۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده شد.
هوشیار همچنین با اشاره به اینکه شهرداری تبریز رتبه نخست نوسازی تاکسی در کشور را کسب کرد گفت: میانگین سالانه نوسازی تاکسی شهرداری تبریز در سال‌های گذشته نزدیک به ۲۰ دستگاه ثبت شد.
وی ادامه داد: در دوره مدیریت شهری فعلی عزم راسخی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری وجود داشته و اقدامات کم نظیری انجام شده است هرچند کلانشهر تبریز طبق استاندارد به ۷۰۰ الی ۸۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد.
شهردار تبریز ضمن قدردانی از تلاش‌های فرماندهی نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: شهرداری به وظایف ترافیکی خود عمل می‌کند و در این راستا آماده تعامل و همکاری بیشتر با پلیس راهور و نیروی انتظامی است.
 فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با بیان اینکه در حوزه تامین تجهیزات ترافیکی تبریز در مقایسه با کلانشهر‌های همچون مشهد، اصفهان و شیراز عقب ماندگی‌هایی وجود دارد گفت: در طول هفت سال فعالیت خود در حوزه راهور برای اولین بار شاهد تحویل تجهیزات و ماشین آلات ترافیکی از طرف شهرداری تبریز به پلیس راهور هستم.
سردار محمدی ضمن قدردانی از تلاش و جدیت شورا و شهرداری در دوره فعلی و با اشاره به تامین تجهیزات ترافیکی توسط شهرداری افزود: با تحویل این ماشین آلات بخش کوچکی از نیازمندی‌های راهور تبریز تامین شد.
وی با اشاره به بار سنگین ترافیک و راهبندان ایجاد شده در خیابان ۱۷ شهریور خاطرنشان کرد: حجم زیادی از مجتمع‌های پزشکی این خیابان نیازمند تامین و احداث پارکینگ با ظرفیت بالا است این مجتمع‌ها طوری ایجاد شده است که تنها راهکار برای کنترل ترافیک این معبر انتقال مجتمع‌های پزشکی است.
سردار محمدی با بیان اینکه متاسفانه برخی از شهروندان حقوق عامه را رعایت نکرده و خودروی خود را به صورت دوبله و سه ردیفه پارک می‌کنند گفت: قوانین راهنمایی و رانندگی بازدارندگی زیادی برای شهروندان ندارد و نیازمند انضباط شهری با تکیه بر آموزش‌های شهروندی و فرهنگ سازی هستیم.
فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اعمال قانون در ۹ ماهه نخست امسال نسبت به سال قبل۴۴۰ درصد افزایش یافت ادامه داد: واژگونی خودرو از عمده حوادث رانندگی در تصادفات درون شهری و برون شهری است به طوری که نبود نظم بزرگترین آفت و عامل گسترش ترافیک شهری است.
سردار محمدی با بیان اینکه به غیر از شهرداری ارگان‌های دیگر نیز برای ساماندهی ترافیک مسئولیت دارند افزود: مراعات حقوق شهروندان و فرهنگ سازی ترافیکی برای ایجاد نظم ترافیکی باید با همکاری صدا و سیما، رسانه‌های محلی، شهرداری و پلیس راهور فرهنگ سازی شود.
وی با تشکر از شهردار تبریز جهت تامین تجهیزات و ماشین آلات ترافیکی خاطرنشان کرد: حل اساسی این معضل نیازمند همراهی و همکاری تمامی ارگان‌ها و رعایت حقوق عامه توسط شهروندان است.
 فرماندار شهرستان تبریز نیز با بیان اینکه شهرداری در حوزه ترافیک اراده خوبی برای حل معضلات شهری دارد گفت: معضل بار سنگین ترافیک شهری همچون دیگر عناصر نیازمند فرهنگ سازی و نهادینه سازی شاخص‌های اجتماعی مرتبط است و در این راستا نیازمند نگاه جامع مدیریتی و همراهی دستگاه‌های دولتی هستیم.
فاتح با بیان اینکه شهرداری ۱۴ پروژه ترافیکی در دست اجرا دارد تصریح کرد: پروژه‌های ترافیکی مطلوبی در شهرداری آغاز شده و امیدواریم با همراهی و هم افزایی به سرانجام برسد.
وی ضمن قدردانی از شهردار تبریز به جهت تسریع در اجرای پروژه‌های شهری مانند تقاطع غیرهمسطح معلم ادامه داد: فرهنگ سازی و تاکید بر آموزش‌های شهروندی در بلند مدت می‌تواند تاثیر بسزایی در حل معضل ترافیک شهری داشته باشد برهمین اساس در کنار اجرای پروژه‌ها نباید از حوزه آموزش و فرهنگ سازی غفلت کرد.
انتهای پیام/
واگذاری ۳۰ دستگاه کنترل ترافیک به پلیس راهور تبریز نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار