دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان‌ شرقی:

اجرای احکام پرونده‌های قاچاق کالا و ارز با هماهنگی و وحدت دنبال شود

1402/10/04 - 12:07 - کد خبر: 105376 نسخه چاپی

نصر: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان‌ شرقی بر لزوم هماهنگی و وحدت در اجرای احکام پرونده‌های قاچاق کالا و ارز تاکید کرد.

به گزارش نصر، محبوب علیلو در کارگروه نظارتی بند چ ماده ۱۱ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان آذربایجان‌ شرقی در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه کالاهای قاچاق ورودی برای تولیدات داخلی سمی و خطرناک است، اصل پیشگیری را در مبارزه با قاچاق کالا و ارز مهم و ضروری برشمرد.
وی مرحله اجرای حکم را مهمترین مرحله دادرسی عنوان کرد و گفت: مهمترین مشکل در رابطه با پرونده‌های مربوط به قاچاق کالا و ارز عدم دسترسی به محکومان و توقیف اموال آن‌ها در مرحله اجرای احکام است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان‌ شرقی، ادامه داد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اجرای قاطعانه احکام قضایی باید در مراحل اولیه تشکیل پرونده ضابطان قضایی به گونه‌ای عمل شود که در اجرای احکام دچار مشکل نشویم.
وی هدف از تشکیل این کارگروه را نظارت بر تسریع در اجرای احکام کیفری دادسرا و تعزیرات حکومتی در رابطه با پرونده‌های قاچاق کالا و ارز دانست.
وی تشریح کرد: شناسایی چالش‌ها و رفع موانع موجود و ایجاد رویه‌های واحد در اجرای احکام از طریق هماهنگی با مقامات قضایی، تعزیرات حکومتی و واحدهای دولتی مرتبط و پیگیری‌های لازم برای سرعت بخشیدن به اجرای احکام صادر شده و حسن اجرای آرا در راستای تسریع در اجرایی شدن احکام قضایی همواره باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تاکید کرد: بی شک با همفکری، هماهنگی و وحدت می‌توان گام‌های جدی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز برداشت که امید است با اتخاذ تصمیمات موثر در این کارگروه و با شناسایی خلاها در راستای مقابله با پدیده شوم اقتصادی و اجتماعی قاچاق کالا و ارز که از هدف‌های عده‌ای سودجو و فرصت‌طلب و بدخواه برای منفعت‌طلبی و ضربه زدن به اقتصاد کشور است، اقدامات موثری صورت گیرد.  
انتهای پیام/
اجرای احکام پرونده‌های قاچاق کالا و ارز با هماهنگی و وحدت دنبال شود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار