علیرضابیگی به ایلنا خبر داد؛

اختلاف دولت و مجلس بر سر مجوزمحور بودن یا اطلاع‌محور بودن تجمعات است/ لایحه دولت را قبول نکردیم

1402/10/03 - 11:13 - کد خبر: 105292 نسخه چاپی

نصر: یک عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور از بررسی «طرح برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها» در جلسه هفته آینده مجلس خبر داد.

به گزارش نصر، احمد علیرضابیگی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت «طرح برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها» بیان کرد: این لایحه مرحله کمیسیون را طی کرده و در دستور کار صحن قرار دارد.
وی یادآور شد: اختلافی وجود داشت که دولت معتقد بود تجمعات باید مجوزمحور باشد اما ما اعتقاد داشتیم بر اساس ماده ۲۷ قانون اساسی باید اطلاع‌محور باشد یعنی باید تجمع‌کنندگان اطلاع دهند که می‌خواهند تجمعی را برگزار کنند. 
علیرضابیگی درباره این‌که آیا این اختلاف بین دولت و مجلس حل شده است یا خیر، گفت: خیر، قبول نکردیم. یعنی دولت می‌خواست این موضوع را ( مجوزمحور بودن تجمعات و راهپیمایی‌ها) در قالب لایحه خودش که جدیداً به مجلس ارسال شده و فاقد فوریت است به صحن برساند ولی چون این لایحه به سال آخر مجلس رسیده و مجلس نمی‌تواند فرصت لازم برای بررسی لوایح فاقد فوریت داشته باشد و از آنجایی که این طرح از دوره گذشته در حال رسیدگی بوده و از سوی دیگر در ۳ سال گذشته در بخش‌های مختلف از جمله مجامع علمی و دانشگاهی و سیاسی مراحل خود را طی کرده، همین امر مبنای اقدام کمیسیون امور داخلی قرار گرفت، تائید کمیسیون را طی کرد و در حال حاضر در نوبت صحن بوده و مبنا طرح مجلس است.
وی با اشاره به اینکه لایحه برگزاری تجمعات درحال حاضر در نوبت صحن است، عنوان کرد: این طرح هفته گذشته در دستور قرار داشت اما نوبتش نشد و برای هفته آینده که مجلس کارش را آغاز می‌کند یکی از دستورات صحن مجلس است.
انتهای پیام/
اختلاف دولت و مجلس بر سر مجوزمحور بودن یا اطلاع‌محور بودن تجمعات است/ لایحه دولت را قبول نکردیم ایلنا - خبرگزاری کار ایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار