خبر/

دولت کویت استعفا کرد

1402/09/29 - 14:53 - کد خبر: 105089 نسخه چاپی

نصر: منابع رسانه‌ای از تقدیم استعفای اعضای دولت کویت به امیر جدید این کشور در راستای تشکیل کابینه جدید خبر دادند.

به گزارش نصر، خبرگزاری رسمی کویت (کونا) در این باره اعلام کرد که «احمد نواف الاحمد الصباح»، نخست‌وزیر کویت ساعاتی پس از ادای سوگند «مشعل الأحمد الجابر الصباح»، امیر جدید این کشور، استعفای اعضای دولت را تقدیم وی کرد.
اعضای دولت کویت در راستای تشکیل دولت جدید به فرمان امیر جدید این کشور استعفا کردند.
مشعل الاحمد الجابر الصباح امروز (چهارشنبه) به عنوان امیر جدید کویت در مقابل مجلس الامه (پارلمان) سوگند یاد کرد و متعهد شد که فرد مخلصی برای این کشور و ملت آن باشد.
امیر جدید کویت در سخنانی پس از ادای سوگند تاکید کرد: به خداوند متعال سوگند یاد می‌کنم که به قانون اساسی و قوانین کشور احترام بگذارم و از آزادی‌ها، منافع و پول مردم دفاع و از استقلال و تمامیت ارضی کشور پاسداری کنم.
وی گفت: زمام قدرت را به عنوان یک تکلیف به عهده گرفته‌ام و به مردم کویت قول می‌دهیم که شهروندی وفادار به میهن و مردم خود باشم.
وی با بیان اینکه «ما به عنوان رهبری سیاسی باید به همه نزدیک باشیم»، بر اهمیت پیگیری، نظارت و پاسخگویی در چارچوب قانون اساسی تاکید کرد.
مشعل الاحمد الجابر الصباح همچنین به انتقاد از عملکرد نمایندگان پارلمان و دولت این کشور پرداخت.
وی گفت: ما در سخنرانی‌های قبلی خود تأکید کردیم که تعهدات ملی وجود دارد که باید توسط مقامات قانونگذاری و اجرایی به نفع ملت و شهروندان انجام شود، اما تغییر و اصلاحی را مشاهده نکردیم، بلکه موضوع از این فراتر رفت که نهاد قانونگذاری (پارلمان) و دولت همکاری و توافق کردند که به منافع کشور و مردم و انتصابات و جابجایی‌ها لطمه بزنند.
وی افزود: به همین دلیل تصمیم ما با توقف تصمیمات انتصاب، ترفیع، اعزام و جابجایی برای مدت معین گرفته شد تا بخشی از این پوچی را متوقف کنیم.
انتهای پیام/
دولت کویت استعفا کرد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار