حضرتی خبر داد:

واردکننده کاغذ در تبریز ۱۹.۷ میلیارد ریال جریمه شد

1402/09/27 - 15:30 - کد خبر: 104998 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: یک شرکت واردکننده کاغذ در تبریز به علت دریافت ارز و عدم ایفای تعهد در قبال دریافت آن، به پرداخت ۱۹ میلیارد و ۷۷۹ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

به گزارش نصر، «صمد حضرتی»، روز دوشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه این پرونده با شکایت بانک عامل(تجارت) به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده بود، افزود: پرونده شرکت متخلف بابت دریافت ارز به میزان ۳۷ هزار و ۵۵۸ یورو برای انجام واردات کاغذ چاپ و عدم ایفای تعهد در قبال دریافت آن در شعبه ششم تعزیرات حکومتی تبریز رسیدگی شد.
وی اظهار کرد: شعبه رسیدگی کننده با انجام استعلام لازم از بانک پرداخت کننده ارز به پرونده رسیدگی و پس از دریافت دفاعیات متهم با توجه به عدم ارایه مدارک قانونی لازم دال بر ایفای تعهد، اتهام را محرز و شرکت مزبور را به پرداخت جزای نقدی به میزان ۲ برابر ارزش ریالی ارز مورد تعهد و یکسال محرومیت از فعالیت بازرگانی محکوم کرد.
حضرتی، ادامه داد: حکم صادره در شعبه ویژه تجدید نظر قاچاق کالا و ارز استان نیز رسیدگی و قطعی شده است.
راننده کامیون حامل مواد نفتی بدون مجوز ۳.۳ میلیارد ریال جریمه شد
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی با اشاره به پرونده حمل غیرمجاز سه هزار و ۱۵۰ لیتر گازوئیل به ارزش یک میلیارد و ۶۹۱ میلیون ریال توسط راننده یک دستگاه کامیون در مسیر آذرشهر، گفت: این خودرو به علت نداشتن مجوز حمل توسط عوامل انتظامی متوقف و پرونده آن در شعبه ششم تعزیرات حکومتی تبریز رسیدگی و راننده به پرداخت سه میلیارد و ۳۸۲ میلیون ریال جریمه شد.
حضرتی، ادامه داد: شعبه رسیدگی کننده پس از دریافت دفاعیات متهم با توجه به عدم ارایه مدارک قانونی لازم دال بر حمل مواد سوختی، اتهام قاچاق را محرز و وی را به پرداخت جزای نقدی به میزان ۲ برابر ارزش کالا محکوم کرد.
در نیمه نخست امسال به دنبال رسیدگی به یک هزار و ۹۲۰ پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز در آذربایجان شرقی، قاچاقچیان به پرداخت بیش از ۲ هزار و ۲۸۰ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.
انتهای پیام/
واردکننده کاغذ در تبریز ۱۹.۷ میلیارد ریال جریمه شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار