بازگشت پاکی هوای تبریز با بارش برف

1402/09/27 - 15:28 - کد خبر: 104997 نسخه چاپی

نصر: مسئول مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: با بارش برف در بامداد امروز کیفیت هوای تبریز نسبت به ۲ روز قبل بهبود یافته و سالم است.

به گزارش نصر، سعید صادقی روز دوشنبه در گفت وگویی افزود: هم اکنون شاخص هوای تبریز بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون معادل ۴۰ است که شرایط بسیار خوب در کیفیت هوا به شمار می رود که بارش ها تاثیر مستقیم بر آن داشته است.
به گفته وی کیفیت هوای تبریز در متوسط ۲۴ ساعت گذشته از ساعت ۲۱ تا ۹ معادل ۸۰ و قابل قبول بوده است که طی ساعات اخیر این وضع روند بهبودی در پیش گرفته است.
صادقی با اشاره به اینکه روز گذشته شاخص کیفی هوای تبریز برابر ۱۱۰ بود، یادآور شد: وضعیت هوا با این شاخص ناسالم برای افراد حساس قرار داشت که این عدد در ساعاتی تا شاخص ۱۲۲ نیز افزایش یافته بود.
به گفته وی هم اکنون تعداد هشت ایستگاه پایش کیفیت هوا در تبریز وجود دارد که تعداد پنج ایستگاه آن ذرات معلق و گاز موجود در هوا را پایش می کند و سه ایستگاه نیز تنها آلودگی گازی را مورد سنجش قرار می دهد.
به گزارش ایرنا، در ۱۷ روز گذشته هوای کلانشهر تبریز به مدت هفت روز در شرایط ناسالم قرار داشت که در روزهای یازده، ۱۲ و ۱۳ ماه جاری مدارس این شهر و اسکو به علت شدت آلودگی به صورت غیرحضوری برگزار شد.
با توجه به وضع کنونی آلودگی هوا توصیه می‌شود افراد مبتلا و دارای سابقه بیماری‌های قلبی، کلیوی و ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از تردد در معابر و مرکز شهر و فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.
شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ خوب و هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز ناسالم برای تمام گروه‌ها، ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بیش از ۳۰۰ خطرناک و بحرانی است.
انتهای پیام/
بازگشت پاکی هوای تبریز با بارش برف خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار