رئیس هیات تکواندو آذربایجان شرقی خبر داد:

بخشش از بخشی؛ تکواندوکار میانه ای کاندیدای اول حرکت جوانمردانه سال

1402/09/27 - 10:04 - کد خبر: 104968 نسخه چاپی

نصر: رئیس هیات تکواندو آذربایجان شرقی گفت: حرکت امیرمحمد بخشی می توان جوانمردترین حرکت ورزشی سال کشور یاد کرد.

به گزارش نصر، جعفر رنجبرپور رئیس هیات تکواندو آذربایجان شرقی گفت: در ابتدا کسب سهمیه المپیک پاریس را به رئیس فدراسیون تکواندو؛ مربیان تیم ملی و مهران برخورداری و مربی اش و همدانی های عزیز و همچنین کسب مدال برنز گرند اسلم را به میرهاشم تبریک می گویم.
وی بیان داشت: امیرمحمد بخشی دو بار از مسابقه با تکواندوکاران ایرانی حاضر در گرند اسلم انصراف داد تا یک سهمیه  المپیک پاریس به ایران برسد.
رنجبرپور افزود: درست است عدم تصمیم مبارزه بخشی با مهران برخورداری با صلاحدید مربیان تیم ملی بوده و این تصمیم درست به کسب سهمیه المپیک پاریس برای ایران منجر شد اما فراموش نکنیم امیرمحمد بخشی تکواندوکار کوچکی نیست و در سوابق وی قهرمانی در بازی های آسیایی و کسب مدال نقره المپیک توکیو در بخش تیمی به چشم می خورد و سابقه شکست دادن مهران را هم داشت و گرفتن این تصمیم برای  تکواندوکاری بعد از ماه ها تلاش و حضور در اردوهای طاقت فرسا بسیار سخت بوده و برای سرافرازی تکواندو کشور چنین تصمیمی گرفته است.
رئیس هیات تکواندو استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: قطعا این حرکات جوانمردانه بخشی باید مورد تقدیر و تشکر گرفته و به عنوان حرکت ورزشی سال نام گیرد.
لازم به ذکر است در مرحله نیمه نهایی مسابقات گراند اسم چین امیرمحمد بخشی باید به مصاف مهران برخورداری می رفت و چون حریف اش به دلیل رنکینگ شانس بیشتری به کسب سهمیه المپیک پاریس داشت، از حضور در این مسابقه انصراف داد و در نهایت برخورداری در فینال با شکست دادن تکواندوکار ازبک سهمیه المپیک 2024 پاریس را کسب کرد.
انتهای پیام/
بخشش از بخشی؛ تکواندوکار میانه ای کاندیدای اول حرکت جوانمردانه سال نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار