خبر/

تشییع پیکر شهید خلبان رحمانی؛ فردا در تبریز

1398/10/06 - 23:41 - کد خبر: 10475 نسخه چاپی

نصر: پیکر سرهنگ خلبان شهید محمدرضا رحمانی، خلبان هواپیمای میگ ۲۹ ارتش فردا در تبریز تشییع می‌شود.

به گزارش نصر، پیکر مطهر شهید رحمانی، خلبان هواپیمای میگ 29 ارتش فردا در تبریز تشییع می‌شود.
بر اساس اعلام روابط عمومی ارتش مستقر در تبریز، این مراسم فردا شنبه 7 دی ماه، از ساعت 10.45 از میدان شهدای تبریز به سمت میدان ساعت برگزار خواهد شد.
روز چهارشنبه مورخه 4 دی‌ماه سال جاری یک فروند جنگنده میگ 29 ارتش درحین انجام ماموریت در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد.
در این سانحه به دلیل شرایط بدجوی و با وجود اعزام تیم‌های مختلف جستجوگر از تکاوران و یگان‌های هوانیروز ارتش و سپاه، هلال احمر،کوهنوردان محلی و مردم منطقه، شناسایی محل سقوط جنگنده و یافتن اطلاعات از وضعیت خلبان به سختی انجام شد که سرانجام ظهر امروز، شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز شد.
شایان ذکر است این خلبان شجاع در سال 1373 به استخدام نیروی هوایی ارتش در آمد و دوره‌های مقدماتی و تکمیلی خلبانی خود را زیر نظرخلبانان خبره ارتش طی کرد.
وی پس از پایان دوره خلبانی به عنوان خلبان جنگنده اف 5 در نیروی هوایی مشغول به انجام وظیفه در حراست از آسمان ایران اسلامی شد و پس از آن با طی دوره خلبانی هواپیمای میگ 29،  خدمت صادقانه خود را با این جنگنده  در پایگاه شهید فکوری تبریز ادامه داد.
 سرهنگ خلبان شهید محمدرضا رحمانی، یکی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که با روحیه جهادی و با انجام صدها مرحله پرواز در ماموریت‌های مختلف  کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.
از این شهید عزیز یک فرزند پسر به یادگار  مانده است.
انتهای پیام/
تشییع پیکر شهید خلبان رحمانی؛ فردا در تبریز خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار