خبر/

برگزاری مسابقات کیک بوکسینگ IMAO در تبریز

1402/09/22 - 10:10 - کد خبر: 104702 نسخه چاپی

نصر: اولین دوره مسابقات "کیک بوکسینگ IMAO" در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از روز چهارشنبه در سالن ورزشی ستارخان تبریز برگزار خواهد شد.

به گزارش نصر، وحید پاکزاد با اشاره به برگزاری مسابقات قهرمانی استان کیک بوکسینگ ایماو، افزود: اولین دوره مسابقات "کیک بوکسینگ IMAO" در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به مدت ۳ روز در سالن ورزشی ستارخان تبریز برگزار خواهد شد.
رئیس سبک کیک بوکسینگ آذربایجان شرقی عنوان داشت: در این رقابت‌ها ۳۸۰ شرکت کننده در قالب ۳۵ تیم از شهرستان‌های تبریز، میانه، شبستر، هشترود، آذرشهر، جلفا، بستان آباد، ملکان و باسمنج حضور خواهند داشت.
پاکزاد اضافه کرد: چهارشنبه در نخستین روز مسابقات، سوپر فایت‌ها‌(قهرمان دوره‌های قبل مسابقات کیک بوکسینگ) که از دیگر استان‌های شمالغرب کشور می‌باشند در هشت وزن برای کسب کمربند قهرمانی به رقابت خواهند پرداخت و دیگر رقابت‌ها روزهای پنجشنبه و جمعه به صورت جدولی پیگیری خواهند شد.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را ادامه‌دار بودن برنامه‌های هیأت انجمن‌های ورزش‌های رزمی استان و همچنین آماده نگه داشتن قهرمانان مسابقات برای رسیدن به قهرمانی‌های بعدی در سطح کشوری و بین‌المللی بیان کرد.
یوسف جاویدان با بیان اینکه ورزشکاران رشته رزمی نسبت به دیگر ورزشکاران هیأت‌های دیگر یک سر و گردن بالاتر هستند، اذعان داشت: چرا که در ورزش رزمی هم منش پهلوانی وجود دارد و هم روحیه جنگندگی لذا با برگزاری این نوع مسابقات تلاش کردیم به همه ورزشکاران و مربیان و عوامل برگزاری شخصیت حقوقی بدهیم و با ارتباط با اصحاب رسانه به این مهم دست بیابیم.
رئیس هیأت انجمن‌های ورزش‌های رزمی با انتقاد از عملکرد و نگرش رسانه ملی در پوشش مسابقات مختلف ورزشی، اظهار داشت: برایم قابل درک نیست که چرا با این همه علاقه‌مندی در بین جوانان به رشته‌های رزمی، مسابقات کیک بوکسینگ از تلویزیون پخش نمی‌شود و به دنبال این قضیه همراه کردن بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در مسابقات به سختی امکان‌پذیر می‌باشد.
جاویدان با بیان اینکه آینده را روشن متصور می‌شوم، یادآور شد: ولی نباید فراموش کنیم که جایگاه‌مان کجا بوده و الان در چه جایگاهی قرار گرفتیم و باید تلاش خود را بیش از پیش کنیم همچنین در این راه از حمایت‌های بخش خصوصی که در رأس آنها رامین امان زاده، میلاد علی وند وهاب محسن زاده که حمایت همه جانبه از برگزاری این مسابقات داشتند، کمال تشکر را داشته باشم.
دبیر انجمن ملی کیک بوکسینگ آذربایجان شرقی توضیح داد: با توجه به این موضوع که فایترهای استان در گذشته برای شرکت در مسابقات به استان‌های اطراف سفر کرده و هزینه‌های هنگفتی صرف می‌کردند تصمیم به برگزاری این مسابقات در استان خودمان گرفتیم و با حمایت مسئولین ورزشی استان این میزبانی را در حد اعلا برگزار خواهیم کرد و جا دارد از حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها شهرداری تبریز و در رأس آن رئیس شورای اسلامی شهر تبریز دکتر شهرام دبیری قدردان باشیم.
حسین نجفی بیان داشت: قهرمانان مسابقات فستیوال ورزش‌های رزمی که اخیراً به میزبانی تبریز برگزار شده بود، توانستند در مسابقات کشوری ۶ مدال طلا و ۳ مدال نقره تصاحب کنند که در نوع خود و تاریخ ورزش‌های رزمی بی بدیل بوده است.
در پایان این مراسم، فایتر های اولین دوره مسابقات کیک بوکسینگ IMAO با حضور در استیج سالن چهره به چهره روبروی هم قرار گرفته و آمادگی خود را برای مسابقه فردا نشان دادند.
انتهای پیام/
برگزاری مسابقات کیک بوکسینگ IMAO در تبریز حمیدرضا سامبرانی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار