خبر/

اجتماع ۵۰۰۰ نفری مدجویان آذربایجان شرقی در حرم رضوی

1402/09/22 - 08:29 - کد خبر: 104696 نسخه چاپی

نصر: اجتماع بزرگ ۵۰۰۰ نفری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی با برنامه های فرهنگی و دعاخوانی در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش نصر، مراسم اختتامیه کاروان ۵۰۰۰ نفری شوق زیارت ویژه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی، با اجتماع بزرگ و اجرای برنامه های فرهنگی و مدیحه سرایی در رواق امام خمینی(ره) حرم رضوی برگزار شد.
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی در حاشیه این مراسم گفت: پانزدهمین دوره کاروان شوق زیارت امسال با حضور ۵۰۰۰ مددجو که غالبا زیارت اولی هستند، مصادف با ایام فاطمیه و اجلاسیه نهایی کنگره ده هزار شهید استان، اجرا شد.
غلامعلی ملامهدی ضمن قدردانی از خادمین کاروان شوق زیارت و مسئولین آستان قدس رضوی افزود: این حرکت معنوی مختص کمیته امداد آذربایجان شرقی بوده که به همت خیرین و مسئولین استانی می باشد.
وی تاکید کرد: هزینه های این کاروان ۵۰۰۰ نفری توسط خیرین استانی و کشوری تامین شده و تعدادی از خیریه های مشهد نیز در تامین غذای زائران با کمیته امداد همکاری داشتند.
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به همزمانی حرکت کاروان شوق زیارت با ورود شهدای گمنام به تبریز، گفت: کاروان امسال با اجلاسیه نهایی کنگره بزرگداشت ده هزار شهید استان مقارن بوده و کاروان امسال به نام و یاد شهدا برگزار شد.
ملامهدی همچنین گفت: زائران مددجو سه شبانه روز در ۷۱ هتل در مجاورت حرم رضوی اسکان یافتند و برنامه های مختلف فرهنگی در رواق های دارالهدایه و امام خمینی(ره) حرم مطهر امام رئوف تدارک دیده شده بود.
حجت الاسلام و المسلمین سید علی فقیه رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نیز در این اجتماع باشکوه طی سخنانی با گرامیداشت ایام فاطمیه گفت: از راه های بزرگداشت این بانوی بزرگ اسلام توجه به سیره ایشان است. یکی از سفارشات مهم ایشان پرهیز از کدورت و کینه است، مبادا زائر امام رضا(ع) وقتی به مشهد می آید در دل خود کدورت و کینه داشته باشد.
وی ادامه داد: حضرت زهرا به امامت و ولایت تاکید داشتند و امام را ستون دین معرفی می کردند.
حجت الاسلام و المسلمین فقیه با اشاره به همزمانی کاروان شوق زیارت با کنگره بزرگداشت ده هزار شهید استان گفت: شهیدان با ایثارگری و بذل جان خویش امنیت را برای ما به ارمغان آورند.
وی برگزاری کاروان شوق زیارت را کار فرهنگی و اعتقادی ارزشمند توصیف کرده و افزود: خیرین استان همیشه در اجرای چنین برنامه های خداپسندانه پای کار بودند و از کمیته امداد نیز به جهت پشتیبانی از این حرکت عظیم تشکر می کنیم.
انتهای پیام/
اجتماع ۵۰۰۰ نفری مدجویان آذربایجان شرقی در حرم رضوی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار