مشت رئیس باشگاه به داور، فوتبال ترکیه را تعطیل کرد

1402/09/21 - 11:42 - کد خبر: 104629 نسخه چاپی

نصر: با تصمیم فدراسیون فوتبال ترکیه بازی‌های لیگ این کشور بعد از حمله رئیس باشگاه آنکاراگوچو به داور بازی با رایزه اسپور تعلیق شد.

به گزارش نصر، فدراسیون فوتبال ترکیه پس از اینکه فاروق کوجا، رئیس باشگاه آنکاراگوچو در پایان بازی با رایزه اسپور با مشت به صورت داور کوبید، تمام بازی‌های لیگ‌ را به حالت تعلیق درآورد.
تصاویری از تلویزیون دولتی TRT نشان داد که کوجا وارد زمین شد و زمانی که سوت پایان بازی با تساوی یک بر یک زده شد، به داور مسابقه ضربه زد.
هواداران آنکاراگوچو پس از بازی به زمین حمله کردند و اتفاقات تلخی رخ داد داور در نهایت با کمک پلیس خود را به رختکن رساند. 
فدراسیون فوتبال ترکیه در شبکه اجتماعی ایکس خود نوشت: فدراسیون فوتبال ترکیه تصمیم گرفته است که همه بازی‌های لیگ‌ها را تا اطلاع ثانوی تعلیق کند. باشگاه آنکاراگوچو، رئیس باشگاه، مسئولان باشگاه و همه کسانی که در حمله به داور مقصر هستند، به شدیدترین وجه ممکن مجازات خواهند شد.
مهمت بویوککسی، رئیس فدراسیون فوتبال ترکیه گفت: امشب فوتبال ترکیه به طرز شرم آوری مشت خورده است. همه کسانی که در این حادثه دخیل هستند تاوان آن را خواهند پرداخت. 
علی یرلیکایا، وزیر کشور، در پستی در شبکه اجتماعی ایکس گفت که حکم بازداشت کوجا صادر شده است و افزود که دو نفر تاکنون در مورد این حادثه بازداشت شده‌اند.
ملر ۳۷ ساله که از سال ۲۰۱۷ داور فیفا بوده است، قضاوت بازی گروهی لاتزیو با سلتیک در لیگ قهرمانان اروپا را نیز بر عهده داشت.
داوران در ترکیه اغلب توسط مدیران و روسای باشگاه‌ها به خاطر تصمیماتشان مورد انتقاد قرار می‌گیرند اما به ندرت هدف حملات خشونت آمیز قرار می‌گیرند.
آنکاراگوچو با ۱۸ امتیاز در رده یازدهم جدول رده بندی قرار دارد و سه پله کمتر از ریزه اسپور دارد.
انتهای پیام/
مشت رئیس باشگاه به داور، فوتبال ترکیه را تعطیل کرد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار