مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تبریز:

دستگاه‌های نظارتی حامی سرمایه گذاری شهری باشند

1402/09/20 - 14:46 - کد خبر: 104566 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تبریز جذب سرمایه را رویکردی همگانی عنوان کرد و گفت: رویکرد دولت و مجلس نیز حرکت شهرداری‌ها به سمت جذب سرمایه است.

به گزارش نصر، رضا خلیلی، در نود و نهمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری شهری همواره اولویت شورا و کارگروه‌های اتاق بازرگانی بوده است، گفت: در این راستا از دستگاه‌های نظارتی درخواست حمایت داریم.
وی با اشاره به اینکه اینکه سرمایه‌گذاری، پدیده تازه‌ای بوده و در دهه گذشته نیز مشکلاتی برای این بخش ایجاد شده و پروژه‌های بسیاری به مشکل افتاده‌اند، گفت: سال قبل قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها ابلاغ شد که ماده یک آن در بحث سرمایه‌گذاری و مشارکت بود.
خلیلی با اشاره به پایین بودن نرخ سرمایه‌گذاری در بخش عمران شهری در کشور، گفت: باید با اهتمام جدی به این سمت حرکت کنیم، اهتمام ویژه مدیریت شهری نیز به سمت جذب سرمایه‌گذاری است.
مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تبریز با اشاره به بررسی مشکلات حدود ۸۰ پروژه سرمایه‌گذاری شهرداری افزود: تعدادی از مشکلات، حل و تعدادی نیاز به کمک دارند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی تاکید کرد: اکنون حوزه مشکلات سرمایه‌گذاری باید بیش از گذشته بررسی و حمایت از سرمایه گذاران شود، از مدیران شهری و استانی نیز درخواست داریم که ضمن شفافیت و حرکت قانونمند در این راستا، ریسک پذیر نیز باشند.
انتهای پیام/
دستگاه‌های نظارتی حامی سرمایه گذاری شهری باشند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار