وزیر صمت:

سرمایه صندوق ضمانت صادرات به 2 میلیارد دلار افزایش یابد

1402/09/20 - 13:16 - کد خبر: 104553 نسخه چاپی

نصر: وزیر صمت گفت: صندوق ضمانت صادرات وسیله‌ای برای تامین امنیت تجارت کشور است که البته تنها به بیمه کردن خلاصه نمی‌شود بلکه باید با کشورهای هدف ارتباط بگیرد و با توجه به محدودیت‌هایی که دشمن ایجاد کرده راه های توسعه صادرات را فراهم کند

به گزارش نصر، عباس علی آبادی، وزیر صمت، در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس صندوق ضمانت صادرات گفت: واقعیت این است که دستگاه‌های نظارتی ضامن امنیت و سلامت کار هستند. بازار باید جذاب باشد، در غیر این صورت کسی به آن تمایل نمی‌یابد. اگر بازار جذاب نباشد تولید هم جذاب نیست و به ایجاد تورم می‌انجامد.
وزیر صمت تصریح کرد: بازار نیروهای درونی موثر دارد که دیده نمی شوند. مهم ترین هدف‌های ما در وزارت صمت تولید دانش بنیان و صادرات محور است. دانش بنیان باید باشیم چون تحولات مهم فناورانه دارد با سرعت انجام می شود. برای رسیدن به صنعت صادرات و محور و دانش بنیان تلاش داریم شرکت‌های بزرگ و کوچک صنعتی را به هم متصل کنیم از جمله شرکت‌هایی که به شرکت های بزرگ وصل می شوند شرکت های دانش بنیان هستند.
وزیر صمت افزود: صندوق ضمانت صادرات با کمبود سرمایه رو به رو بود که الان هم به نظرم اندک است. متجاوز از دو میلیارد دلار باید سرمایه در این صندوق باشد تا بتوان به نقاط امیدبخش رسید. صندوق ضمانت صادرات وسیله‌ای برای تامین امنیت تجارت کشور است که البته تنها به بیمه کردن خلاصه نمی‌شود بلکه باید با کشورهای هدف ارتباط بگیرد و با توجه به محدودیت‌هایی که دشمن ایجاد کرده راه های توسعه صادرات را فراهم کند.صندوق ضمانت صادرات وقتی قدرتمند است که با صندوق‌های کشور های هدف مرتبط و متصل باشد.
انتهای پیام/
سرمایه صندوق ضمانت صادرات به 2 میلیارد دلار افزایش یابد ایلنا - خبرگزاری کار ایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار