سخنگوی صنعت آب خبر داد؛

رشد ۸ درصدی ورودی آب سدهای کشور

1402/09/19 - 16:32 - کد خبر: 104486 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی صنعت آب میزان آب ورودی به سدهای کشور از ابتدای سال آبی تا تاریخ ۱۸ آذر معادل ۳.۷۱ میلیارد مترمکعب اعلام کرد و گفت: این میزان نشانگر رشد هشت درصدی ورودی آب به سدها نسبت به سال گذشته است.

به گزارش نصر، فیروز قاسم‌زاده سخنگوی صنعت آب کشور با اشاره به عدم تحقق پیش‌بینی‌های پربارشی در فصل پاییز و ضرورت تداوم الگوهای مدیریت مصرف در سطح کشور، از برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسانه مدیریت منابع سدها خبر داد.
وی با تشریح وضعیت مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۸ آذر ماه اظهار داشت: ورودی سدهای کشور از ۳.۴۴ میلیارد متر مکعب در سال گذشته به ۳.۷۱ میلیارد متر مکعب افزایش یافته است که نشان از رشد هشت درصدی ورودی سدهای کشور دارد.
سخنگوی صنعت آب کشور در خصوص خروجی سدهای کشور نیز گفت: خروجی سدهای کشور از ۴.۵۵ میلیارد مترمکعب در سال آبی گذشته به حجم ۵.۵۵ میلیارد مترمکعب رسیده است که نشانگر رشد ۲۲ درصدی میزان تأمین مصارف از محل سدها نسبت به سال گذشته است.
قاسم‌زاده موجودی مخازن سدهای کشور را در تاریخ ۱۸ آذر ماه با ۴۰ درصد پرشدگی، معادل ۱۹.۸۶ میلیارد مترمکعب خواند و گفت: این میزان در سال گذشته ۱۸.۰۲ میلیارد مترمکعب بوده که نشانگر ۱۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته است.
وی با اشاره وضعیت سدهای برخی حوضه‌های آبریز بیان داشت: ۱۳ سد مهم حوضه آبریز دریاچه ارومیه حدود ۲۳ درصد پرشدگی دارد که نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته است.
سخنگوی صنعت آب کشور گفت: از مجموع پنج سد تأمین کننده آب شرب تهران نیز در کل ۱۶ درصد پرشدگی دارند که نشانگر ۳ درصد افزایش نسبت به سال گذشته است.
انتهای پیام/
رشد ۸ درصدی ورودی آب سدهای کشور خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار