معاون اول قوه قضاییه:

دنیا امروز مواضع ایران در قبال فلسطین را تکرار می کند

1402/09/19 - 15:11 - کد خبر: 104477 نسخه چاپی

نصر: معاون اول قوه قضاییه گفت: امروز ملت های مختلف دنیا در دفاع از مردم فلسطین به خیابان می آیند و همان مواضع ایران در حمایت از این کشور را تکرار کرده و فریاد می زنند.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق ظهر یکشنبه در همایش روز جهانی حقوق بشر که در سالن همایش باغ موزه دفاع مقدس استان قم برگزار شد اظهار کرد: امروز در غزه شاهد جنایات بی سابقه و فاجعه آمیزی از سوی رژیم صهیونیستی هستیم که این وضعیت نشان دهنده و بیانگر حقوق بشر آمریکایی است.
معاون اول قوه قضائیه گفت: رژیم غاصب اسرائیل هزاران خانه در غزه را بمباران و تخریب کرده است و این وضعیت نشان از شکست نهادهای بین المللی در عمل به رسالت خود دارد.
حجت الاسلام مصدق افزود: امروز نهادهای بین المللی به جای آنکه از ملت مظلوم غزه در برابر جنایات رژیم اشغالگر قدس حمایت کنند در پی ادامه جنگ و پشتیبانی از صهیونیست‌ها هستند.
وی افزود: جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون بر موضع احیای حق مردم فلسطین تاکید داشته است و امروز می‌بینیم که ملت‌های مختلف در دفاع از مردم فلسطین به خیابان می آیند و همان مواضع جمهوری اسلامی در حمایت از فلسطین را فریاد می‌زنند.
صهیونیست‌ها نزد افکار عمومی ملت‌ها جایگاهی ندارند
معاون اول قوه قضائیه گفت: نظام سلطه و قدرت‌های استکباری به استفاده از ابزار رسانه و در عرصه سیاست تلاش می‌کنند تا واقعیات در خصوص فلسطین تحریف شود اما امروز با این حجم از حمایتی که رژیم صهیونیستی انجام داده است، آنان نزد افکار عمومی ملت‌ها جایگاهی ندارند.
حجت الاسلام مصدق با بیان اینکه اسرائیل، رژیمی اشغالگر است افزود: مردم فلسطین حق دارند از خود دفاع کنند و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس حق مشروع فلسطینی‌ها است.
وی ادامه داد: غزه امروز نیازمند حمایت امت اسلام و سایر ملل است چرا که در غزه تمام اصول جنگ نادیده گرفته شده است بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم بی دفاع غزه به شهادت رسیدند.
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه، بیش از ۷۰ درصد از شهدای غزه از زن و کودک هستند افزود: در جنگ غزه تمام حقوق بشر نقض شده است و در صورت انجام تحقیقات، ابعاد گسترده و تازه ای از جنایات رژیم اشغالگر قدس مشخص می‌شود.
حجت الاسلام مصدق اضافه کرد: جنایات رژیم اشغالگر قدس یک نسل کشی علیه بشریت است و این در حالی است که آنان به دنبال مظلوم نمایی هستند و بیان می‌کنند حماس حمله را شروع کرده و نظامیان را کشته است در حالی که این ادعا دروغ و نادرست است.
وی گفت: دیوان کیفری بین الملل باید به جنایات رژیم اشغالگر قدس رسیدگی کند و جهان در انتظار است که آیا این امر محقق خواهد شد.
انتهای پیام/
دنیا امروز مواضع ایران در قبال فلسطین را تکرار می کند خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار