سرپرست وزارت کشور پاکستان اعلام کرد:

پاکستان از اخراج ۴۸۲ هزار مهاجر غیرقانونی خبر داد

1402/09/19 - 11:57 - کد خبر: 104445 نسخه چاپی

نصر: سرپرست وزارت کشور پاکستان اعلام کرد که از آغاز روند اخراج مهاجران غیرقانونی، تاکنون بیش از ۴۸۲ هزار نفر این کشور را ترک کرده‌اند.

به گزارش نصر، سرفراز بوگتی با بیان اینکه ۹۰ درصد از مهاجران غیرقانونی با رضایت خود پاکستان را ترک کرده‌اند و تنها ۱۰ درصد با اجبار از این کشور بیرون رانده شده‌اند، تصریح کرد: گزارش‌های مربوط به ضرب و شتم و بدرفتاری با مهاجران حقیقت ندارد.
این مقام حکومت موقت پاکستان همچنین از شناسایی ۱۰ نفر از افغان هایی که در برخی از حزب‌های سیاسی فعالیت داشتند، خبر داد و گفت آنان به زودی از پاکستان اخراج خواهند شد.
بوگتی در این باره افزود:اکنون در پاکستان زمان انتخابات است؛ پس اگر کسی کارت مهاجرت، ویزای تجارتی، ویزای سیاحتی یا مدرک معتبر دیگری نیز در دست داشته باشد ولی در فعالیت‌های سیاسی در پاکستان دخیل باشد، اخراج خواهد شد.»
اما ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در این باره گفت: «افغان‌هایی که در پاکستان هستند، در و امور داخلی پاکستان هیچ دخالتی ندارند و این یک ادعای نادرست است که متاسفانه سنجیده بیان نشده است و ما آن را رد می‌کنیم.»
به گزارش طلوع نیوز، اخراج مهاجران افغان از پاکستان در یک ماه اخیر با واکنش‌هایی در داخل و خارج افغانستان همراه بود و طالبان این اقدام پاکستان را خلاف همه قوانین بشری عنوان کرده است. برخی مهاجران افغان در پاکستان می‌گویند پلیس با مهاجران غیرقانونی بدرفتاری کرده است.
انتهای پیام/
پاکستان از اخراج ۴۸۲ هزار مهاجر غیرقانونی خبر داد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار