هواشناسی اعلام کرد:

گسترش بارش‌ها تا روز چهارشنبه به اغلب نیمه غربی کشور

1402/09/19 - 08:58 - کد خبر: 104415 نسخه چاپی

نصر: سازمان هواشناسی ضمن پیش بینی جوی آرام برای اغلب کشور طی روز جاری اعلام کرد: چهارشنبه با تشدید فعالیت سامانه بارشی گستره آن غالب مناطق نیمه غربی کشور را در بر خواهد گرفت.

به گزارش نصر، امروز یکشنبه ۱۹ آذر در اغلب مناطق کشور جوی نسبتا پایدار حاکم است. فردا دوشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و بخش‌هایی از اردبیل بارش باران و وزش باد همراه با کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.
طبق اعلام سازمان هواشناسی، سه شنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در نواحی شمال غرب، غرب، غرب سواحل دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی رگبار باران گاهی رعد و برق وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود. چهارشنبه با تشدید فعالیت سامانه بارشی گستره آن غالب مناطق نیمه غربی کشور را در بر خواهد گرفت.
سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرد: پنجشنبه از شدت بارش در شمال غرب کشور کاسته شده و سامانه بارشی در ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس در غرب جنوب غرب مرکز و جنوب ارتفاعات و دامنه‌های البرز سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق کشور فعالیت خواهد داشت. همچنین پنجشنبه در نواحی شرق و جنوب شرق کشور افزایش سرعت باد و در برخی نواحی مستعد خیزش گردوخاک رخ خواهد داد.
هواشناسی همچنین یادآور شد: از دوشنبه تا اوایل وقت سه شنبه با توجه به پایداری و سکون هوا، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی دور از انتظار نیست.
طبق اعلام سازمان هواشناسی، از بعد از ظهر دوشنبه تا پنجشنبه دریای خزر مواج است.
هواشناسی همچنین هوای امروز پایتخت را کمی ابری همراه با غبار محلی همراه با وزش باد پیش‌بینی کرد که در ادامه روز تشدید خواهد شد. بیشینه دمای امروز تهران ۱۸ و کمینه دما ۸ درجه خواهد بود.
انتهای پیام/
گسترش بارش‌ها تا روز چهارشنبه به اغلب نیمه غربی کشور خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار