سخنگوی وزارت امور خارجه:

تبعات هرگونه گسترش دامنه جنگ در منطقه، متوجه آمریکا و اسراییل است

1402/09/18 - 11:12 - کد خبر: 104344 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دولت آمریکا در کشتار بی رحمانه قریب به ۱۸ هزار غیر نظامی شریک جرم بوده و تبعات هرگونه گسترش دامنه جنگ در منطقه، متوجه آمریکا و اسراییل است.

به گزارش نصر، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا در وتوی مجدد قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف برقراری آتش بس فوری انسان دوستانه در غزه، تاکید کرد: دولت آمریکا بار دیگر ثابت کرد که بازیگر و عامل اصلی در کشتار غیرنظامیان و شهروندان فلسطینی بویژه زنان و کودکان و تخریب زیرساخت‌های حیاتی در غزه است.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: از ابتدای تهاجم وحشیانه رژیم کودک‌کش صهیونیستی علیه غزه، رژیم آمریکا به کرات هم پیمانی و همراهی خود با رژیم آپارتاید اسرائیل خود در ارتکاب جنایات جنگی و نسل‌کشی علیه ملت فلسطین را به اثبات رسانده است.
وی افزود: مقامات کنونی ایالات متحده آمریکا که در لباسی از تزویر و ریاکاری برای جان کودکان و غیرنظامیان غزه ابراز نگرانی کرده بودند، در هفته گذشته دویست‌امین محموله کمک‌های تسلیحاتی و نظامی خود را به دست ارتش کودک کش اسرائیل رساندند و در بیش از دو ماه گذشته، از هیچ گونه حمایت نظامی، سیاسی، اطلاعاتی، رسانه‌ای از جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع فلسطین در نوار فزه و کرانه باختری فروگذار نکرده‌اند.
کنعانی گفت: تردیدی نیست که دولت آمریکا در کشتار بی رحمان قریب به ۱۸ هزار غیر نظامی که حدود ۸ هزار نفر از آنان کودکان مظلوم هستند، شریک جرم بوده و قطعاً تبعات هر گونه گسترش دامنه جنگ در منطقه، متوجه رژیم آمریکا و اسرائیل غاصب است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطر نشان کرد: میراث سیاست‌های ضدبشری و نژادپرستانه مقامات ایالات متحده برای آیندگان این کشور جز شرمساری و بی‌آبرویی نخواهد بود.
تبعات هرگونه گسترش دامنه جنگ در منطقه، متوجه آمریکا و اسراییل است خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار