خبر/

موزه دریانوردی آذربایجان شرقی در آستانه افتتاح

1398/10/05 - 11:39 - کد خبر: 10386 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در بازدید از مراحل تکمیل موزه دریانوردی استان در بندر شرفخانه از افتتاح این موزه تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، مرتضی آبدار که به همراه مدیر بنادر و دریانوردی بندر شرفخانه و معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل به منظور بازدید از روند مرمت اماکن تاریخی و موزه بنادر و دریانوردی آذربایجان شرقی به شبستر سفر کرده بود، گفت: موزه بنادر و دریانوردی به همت سازمان بنادر و دریانوردی ایران، در عرصه‌ای به مساحت هفت هکتار در بندر شرفخانه در حال ساخت است.
وی ادامه داد: فاز اول این پروژه که شامل سالن اصلی موزه است به طور کامل تکمیل شده است و طبق پیگیری‌های انجام گرفته از طریق سازمان بنادر و دریانوردی، اشیای موزه ای در حوزه دریانوردی از سایر نقاط کشور جمع آوری و به این موزه انتقال یافته و در ادامه نیز انتقال داده خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به اهمیت احیای گردشگری در حاشیه دریاچه ارومیه، گفت: در ادامه توسعه موزه، ابتکار بسیار جالبی در طراحی صورت گرفته است به گونه ای که بازدیدکنندگان در قالب پیاده‌­گردی (Walk Tour) امکان بازدیدی یک و نیم ساعته در محوطه ساحلی، اسکله و بقایای کشتی‌­های حاضر را پیدا خواهند کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، زحمات و تلاش‌های آقای بشارتی و همکاران ایشان در ایجاد و تاسیس موزه را شایسته قدردانی دانست.
آبدار در ادامه سفر خود ضمن بازدید از وضعیت حمام دوقلوی شهرستان شبستر، گفت: این پروژه به صورت مشارکتی توسط شهرداری شبستر و اداره کل میراث فرهنگی شبستر در سال 97 آغاز شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، مرمت آن از محل اعتبارات سال 98 تداوم خواهد داشت.
موزه دریانوردی بندر شرفخانه، موزه نمونه شمال غرب کشور
مدیر بنادر و دریانوردی شرفخانه نیز در این بازدید گفت: خوشبختانه با نظر ویژه جناب آقای راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور، روند تکمیل موزه به خوبی در حال اجرا است و شاهد پیشرفت چشمگیری در این زمینه هستیم.بشارتی ادامه داد: امیدواریم که با همکاری و مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی شاهد افتتاح موزه ای ارزشمند باشیم که در شمال غرب کشور نمونه باشد.

انتهای پیام/
موزه دریانوردی آذربایجان شرقی در آستانه افتتاح خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار