راهیابی فیلم دومینو از مراغه به جشنواره فیلم هندوستان

1402/09/05 - 13:17 - کد خبر: 103475 نسخه چاپی

نصر: فیلم کوتاه دومینو، ساخته هنرمند مراغه‌ای، به بخش اصلی جشنواره بین‌المللی «پدر سینما» در هندوستان راه یافته است.

به گزارش نصر، مرکز آذربایجان شرقی فیلم کوتاه دومینو به نویسندگی و کارگردانی سجاد رفیعی و تولید شده در انجمن سینمای جوانان ایران دفتر مراغه، در هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «پدر سینما» هندوستان، حضور دارد.
دومینو، روایت‌گر داستان یک کودک کار است که هر روز به امید واکس زدن کفش مسافران به راه آهن می‌رود تا کفش مسافرانی که پیاده می‌شوند را واکس بزند، اما هر سری افراد مختلف به خاطر اینکه به کودک کار دستمزد ندهند، او را اذیت می‌کنند.
جشنواره بین‌المللی فیلم «پدر سینما» (Cinema Father) یک جشنواره رقابتی از فیلم‌های بلند، کوتاه، مستند، موزیک ویدیو و انیمیشن است که با هدف شناسایی بهترین استعداد‌ها و ایجاد نقطه عطف جدید در صنعت سینمای مستقل، در هندوستان برگزار می‌شود.
این جشنواره توسط تلویزیون اکسپو آموزش تأسیس شد و توسط Miniboxoffice اداره می‌شود تا به سهم بزرگ فیلم‌سازان قبلی که سینما را توسعه داده‌اند و به عنوان پدران سینما مانند برادران لومیر، توماس ادیسون، لو کوله‌شوف، سرگئی آیزنشتاین، داداساحب فالکه، وسوولود شناخته می‌شوند، احترام بگذارد و تجلیل از دستاورد‌های در حال وقوع در سینما و ارج نهادن به نوآوری، اثربخشی، خلاقیت و ایده‌های جدید در سطح جهانی را رویکرد اصلی خود می‌شمارد.
برخی از عواملی که در ساخت «دومینو» همکاری داشته‌اند عبارت‌اند از:
نویسنده و کارگردان: سجاد رفیعی
فیلم‌بردار و تدوین‌گر: حسن توفیق
صدابردار: هاتف موسوی
منشی صحنه: نگار کریم‌نژاد
هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «پدر سینما» در هندوستان، ۱۸ فوریه ۲۰۲۴ برگزیدگان خود را خواهد شناخت.
انتهای پیام/
راهیابی فیلم دومینو از مراغه به جشنواره فیلم هندوستان نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار