همکاری ایران و چین در پروژه فرودگاهی؛ سرمشق جاده ابریشم

1402/09/04 - 18:33 - کد خبر: 103408 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت چینی هاکان‌انرژی با اشاره به همکاری جامع ۲۵ ساله ایران و چین، گفت: می‌توانیم پروژه فاز دوم توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی را به سرمشق مشترک ایران و چین در جاده ابریشم تبدیل کنیم.

به گزارش نصر، لیوکان در آیین شروع عملیات عمرانی بزرگ‌ترین پروژه فرودگاهی کشور، فاز ۲ شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، بیان کرد: همانطور که شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در سفر آقای رئیسی به چین اشاره کردند، چین همواره رابطه با ایران را با نگاه استراتژیک دنبال می‌کند و به‌دنبال توسعه آن است و بدون نظر نظر گرفتن هرگونه تغییر در شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای، به‌صورت تزلزل‌ناپذیر به این همکاری ادامه می‌دهد.
وی با اشاره به توسعه مستمر و راهبردی جامع چین و ایران، بیان کرد: همکاری جامع ۲۵ ساله ایران و چین، تقویت سرمایه‌گذاری انرژی و زیرساخت‌های ایران را به دنبال دارد و این همکاری در میان تغییرات بین‌المللی، در دوران گذشته بی‌سابقه بوده است.
مدیرعامل شرکت هاکان‌انرژی گفت: اخیرا رییس جمهور چین در مراسم افتتاحیه اجلاس سران، درباره همکاری بین‌المللی در زمینه جاده ابریشم، بیان کرد: به گفته رییس جمهور، با همکاری هم می‌توانیم جاده ابریشم را توسعه داده و ساخت جاده ابریشم زمینی، هوایی و دریایی را تسریع کنیم.
لیوکان با بیان اینکه آغاز پروژه فاز دوم توسعه فرودگاه امام خمینی، نقطه عطفی در پروژه همکاری ٢۵ ساله ایران و چین است، گفت: این فرودگاه به‌عنوان یک فرودگاه پیشرفته، هوشمند، سبز، ایمن و بشردوستانه با ظرفیت سالانه ٣۵ میلیون مسافر به هاب هوایی منطقه در خاورمیانه تبدیل خواهد شد. 
وی خاطرنشان کرد: با همکاری نزدیک شرکت هاکان و خاتم‌الانبیا، می‌توانیم پروژه فاز دوم توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) را به سرمشق مشترک ایران و چین در جاده ابریشم تبدیل کنیم. یک ضرب‌المثل فارسی می‌گوید دل به دل راه دارد و امیدواریم پروژه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و قرارداد همکاری ٢۵ ساله، یک موضوع دو سر برد بین ایران و چین باشد.
انتهای پیام/
همکاری ایران و چین در پروژه فرودگاهی؛ سرمشق جاده ابریشم خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار