در حاشیه جلسه هیأت دولت؛

بهادری جهرمی: ۱۰ همت به صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه می‌شود

1402/09/01 - 11:48 - کد خبر: 103200 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی دولت گفت: هیأت وزیران در راستای تقویت هرچه بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌های مختلف، موافقت کرد که معادل ۱۰ همت به منابع صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه شود.

به گزارش نصر، علی بهادری جهرمی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به مهم‌ترین مصوبات دولت در جلسات هفته جاری اظهار کرد: با توجه به ناترازی تولید و مصرف برق، دو مصوبه به تصویب رسید؛ اول قرار شد برخی نیروگاه‌هایی که دولت به آن‌ها بدهی داشت، برای تسویه بدهی و مالیات‌هایی که آن‌ها باید به دولت پرداخت کنند، تهاتر صورت بگیرد و نیاز مالی از این محل مرتفع شود.
سخنگوی دولت افزود: علاوه بر این، هیات دولت با پیشنهاد وزارت نیرو برای ارسال لایحه به مجلس شورای اسلامی با قید دو فورت موافقت کرد تا بر این اساس، بخشی از بدهی‌ها به نیروگاه‌های برق و توانیر، با انتشار ۳۰ همت اوراق برطرف شود.
بهادری جهرمی ادامه داد: مصوبه دیگر این هفته در راستای تقویت هر چه بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌های مختلف بود؛ هیأت وزیران موافقت کرد که معادل ۱۰ همت به منابع صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه شود.
دبیر هیات دولت همچنین تاکید کرد: دولت مصوبه‌ای را در جلسه روز یکشنبه و جلسه اخیر هیأت وزیران برای جبران بلایای طبیعی یا خشکسالی‌ها در برخی استان‌ها داشت که در راستای برنامه‌های حمایتی دولت از مناطق محروم است و هیأت وزیران با آن موافقت کرد.
انتهای پیام/ 
بهادری جهرمی: ۱۰ همت به صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار