خبر/

مانور زلزله در مدارس آذربایجان شرقی با محوریت محله برگزار می‌شود

1402/09/01 - 07:48 - کد خبر: 103164 نسخه چاپی

نصر: با توجه به موقعیت جغرافیایی خود، همواره در معرض خطر وقوع زلزله قرار دارد به همین دلیل، آمادگی برای مقابله با این حوادث طبیعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که در همین راستا، مانور زلزله در مدارس آذربایجان شرقی با محوریت محله برگزار می‌شود.

به گزارش نصر، این مانور در تاریخ ۸ آذر سال‌جاری در تمام مدارس استان برگزار خواهد شد. در این مانور علاوه بر دانش آموزان، اعضای خانواده آن‌ها، کسبه محله و سایر افراد حاضر در محله نیز مشارکت خواهند داشت.
آموزش‌های لازم برای پناه‌گیری و خروج ایمن از ساختمان‌ها، اطفای حریق، کمک‌های اولیه و سایر موارد ضروری در این مانور ارائه خواهد شد.
در سناریوی این مانور، سناریوهای مختلفی مانند مصدومیت کسبه، نجات محبوسین از ساختمان بلند مرتبه، استفاده از سگ‌های زنده‌یاب در جستجو و نجات زیر آوار ماندگان، تامین سوخت، تامین برق، امنیت توسط پلیس و غیره مورد توجه و تمرین قرار خواهد گرفت.
زهرا، دانش آموز پایه دهم یکی از دانش آموزانی است که در این مانور شرکت خواهد کرد که او در این خصوص می‌گوید: "یادگیری راهکارهای مقابله با آتش‌سوزی و اطفای حریق و پناه‌گیری و خروج ایمن در زندگی شخصی من موثر خواهد بود."
محمد احمدی، رئیس اداره عملیات معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مدیریت میدانی عملیات امداد و نجات مانور را برعهده خواهد داشت.
پناه علی حسین زاده معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در این رابطه اظهار کرد: این مانور با هدف افزایش آمادگی دانش‌آموزان، خانواده‌ها و سایر افراد جامعه برای مقابله با حوادث طبیعی برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط‌عمومی جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی، آموزش پناه‌گیری و خروج ایمن توسط مربیان جمعیت هلال‌احمر، آموزش اطفای حریق توسط آتش‌نشانی، برپایی بیمارستان صحرایی توسط اورژانس، تامین آب شرب توسط اداره آب و فاضلاب، ایجاد پایگاه منطقه‌ای و اردوگاه اسکان اضطراری توسط جمعیت هلال‌احمر از مواردی است که دستگاه امدادرسان در این مانور انجام خواهند داد.
انتهای پیام/
مانور زلزله در مدارس آذربایجان شرقی با محوریت محله برگزار می‌شود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار