شهردار کوزه کنان خبر داد:

ساخت پارک سفال در شهر کوزه کنان شبستر

1402/08/29 - 16:11 - کد خبر: 103104 نسخه چاپی

نصر: شهردار کوزه کنان شهرستان شبستر از ساخت پارک سفال در این شهر که به شهر کوزه ایران معروف است خبر داد و گفت: پیشنهاد ثبت این شهر به عنوان شهر ملی سفال کشور نیز مطرح شده است.

به گزارش نصر، موسویان اعتبار هزینه شده برای ساخت این بوستان شهری را ۱۷ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این بوستان در مساحت ۲ هزار متر مربع ساخته شده است و در طراحی آن نیز از نماد کوزه سفالی استفاده شده و این پارک نخستین پارک سفال ایران است.
وی همچنین به ساخت بوستان «هادی کهریز» در مساحت پنج هزار متر مربع با ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اشاره کرد و گفت: بوستان‌های محلی «حاجی لار» و «ینگیلر» هم با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای افزایش فضای سبز شهر و تسهیل دسترسی شهروندان به فضا‌هایی به دور از آلاینده‌های شهری ساخته شده است.
موسویان با اشاره به فعالیت‌های شهرداری برای مسیرگشایی و اصلاح معابر شهری، از بازسازی خیابان محله بالای کوزه کنان خبر داد و گفت: برای زیرسازی، جدول گذاری و آسفالت این خیابان چهار میلیارد ریال هزینه شده است.
وی با اشاره به ۲ هزار تن آسفالت ریزی در معابر شهر کوزه کنان، از چهار هزار متر سنگفرش و پیاده روسازی خبر داد و افزود: طرح مطالعاتی دفع آب‌های سطحی شهر هم برای جلوگیری از خطر سیل با یک میلیارد ریال اعتبار آماده شده است.
 «کوزه کنان» مهد تولید سفال در کشور محسوب می‌شود و پیشنهاد ثبت این شهر به عنوان شهر ملی سفال کشور هم مطرح شده است.
کوزه‌گری شغل اجدادی اهالی کوزه کنان است و امروز بیش از ۵۰ کارگاه کوزه‌گری در این شهر دایر است و حرفه کوزه گری در آن سابقه چندین هزار ساله دارد.
این شهر در قسمت غربی شهرستان شبستر و در فاصله ۷۵ کیلومتری تبریز واقع است.
انتهای پیام/
ساخت پارک سفال در شهر کوزه کنان شبستر نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار