رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:

پخت آزمایشی نان با سبوس بالا در نانوایی‌های آذربایجان‌شرقی

1402/08/29 - 12:11 - کد خبر: 103091 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: پخت نان با سبوس بالا در برخی از نانوایی های استان به صورت آزمایشی انجام خواهد شد و در خصوص قیمت این نوع نان نیز کارگروه آرد و نان استان تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش نصر، اکبر فتحی صبح امروز در جلسه سبوس دار کردن نان اظهار کرد: اینکه نان با آرد سبوس بالا دارای فواید بیشتری برای سلامتی انسان است شکی در آن نیست اما نانی که در حال حاضر به صورت معمول پخت می شود نیز نان مناسبی است که فواید خود را دارد.
وی افزود: در دیگر کشورهای دنیا نیز سبوس گیری از آرد وجود دارد و مصرف کننده می تواند با توجه به سلیقه خود نان با درجه سبوس مختلف را خریداری کند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: دریافت آرد با سبوس بالا از یک سو هزینه بیشتری برای نانوایان خواهد داشت و از سوی دیگر زمان پخت نان را افزایش می دهد؛ بنابراین برای ترغیب نانوایان به استفاده از آرد با سبوس بالا باید مشوق ها در نظر گرفته شود که این مشوق ها باید در کارگروه آرد و نان استان مورد بررسی و تصویب قرار گیرند و قیمت گذاری نان نیز در حوزه اختیارات این کارگروه است، اما در خصوص تحویل آرد با سبوس حداکثر به نانوایان هیچ مشکلی وجود ندارد.
فتحی از اجرای آزمایشی پخت نان با آرد سبوس بالا در برخی از نانوایی های استان خبر داد و گفت: البته اجرای این طرح نیازمند افزایش قیمت کارشناسی شده نان با سبوس حداکثری نسبت به نان فعلی است که باید در کارگروه آرد و نان استان مورد بررسی قرار گیرد. کارخانجات آرد مشکلی برای تحویل آرد با سبوس بالا ندارند و فقط مسائل اقتصادی در این خصوص وجود دارد که با تغییر قیمت این نوع آرد برطرف خواهد شد.
انتهای پیام/
پخت آزمایشی نان با سبوس بالا در نانوایی‌های آذربایجان‌شرقی خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار