گزارش نصر از صحن شورای شهر تبریز/

دانشنامه حریم کلانشهر تبریز رونمایی شد

1402/08/28 - 17:08 - کد خبر: 103028 نسخه چاپی

نصر: معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: علی‌رغم اینکه ۱۴۰۰ شهر در کشور وجود دارد ولی تراکم جمعیت طوری است که نصف جمعیت در مراکز استان‌ها ساکن شده‌اند. حریم شهر تبریز در طول سال‌های گذشته، تغییراتی داشته است.

به گزارش نصر، اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در یکصد و شصتمین جلسه خود از دانشنامه حریم کلانشهر تبریز با حضور شهردار تبریز و مدیرکل راهداری و  حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی رونمایی کردند.
"فریدون بابایی اقدم" رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز با اشاره به طرح شورا مبنی بر ملزم کردن شهرداری برای تهیه طرح جامع حریم و منتفی شدن این مصوبه اظهار کرد: معاونت شهرسازی به عنوان طرحی مستقل از طرح جامع تبریز، طرح حریم تبریز را تهیه کرده تا به عنوان مرجع حریم شهری مورد استفاده قرار گیرد.
"محمد عزتی" معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز نیز با بیان این‌که در ایران نزدیک ۵۰ درصد جمعیت شهری در مراکز استان‌ها زندگی می کنند، گفت: علی‌رغم اینکه ۱۴۰۰ شهر در کشور وجود دارد ولی تراکم جمعیت طوری است که نصف جمعیت در مراکز استان‌ها ساکن شده‌اند؛ حریم شهر تبریز در طول سال‌های گذشته، تغییراتی داشته است.
عزتی با بیان این‌که اطلس معماری و شهرسازی محدوه تبریز تدوین شده و مورد استقبال قرار گرفته است، تصریح کرد: حریم شهری تبریز مورد توجه واقع شده و در دو سال توسط همکاران معاونت شهرسازی تدوین و تهیه شده است.
به گفته معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز، در این دانشنامه حریم شهری، حریم شهرک‌های صنعتی و حریم روستایی به خوبی شرح داده شده است.
وی افزود: در صورت موافقت اعضای شورای اسلامی، با یک مصوبه عمومی در کلانشهرها، ماده ۲ تعاریف حریم و محدوده شهری که شهرها را از تقسیمات کشور خارج می کند، کلانشهرها را از این تقسیمات مستثنی کنیم.
انتهای پیام/
دانشنامه حریم کلانشهر تبریز رونمایی شد محمدرضا اخگرگداز

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار