وزیر آموزش و پرورش:

۱۵ درصد مدارس کشور در سال‌جاری به نظام دوری باز می‌گردد

1402/08/27 - 13:19 - کد خبر: 102982 نسخه چاپی

نصر: وزیر آموزش و پرورش گفت: در چند سال اخیر نظام دوری در برخی از شهرها و مدارس امتحان شده‌اند که تاثیرات خوب و بسزایی در یادگیری دانش آموزان داشته است و طبق اعلام آموزش و پرورش نظر به افزایش ۱۵ درصدی آن‌ها در سال تحصیلی جاری است.

به گزارش نصر، رضامراد صحرایی روز شنبه در آیین افتتاحیه استقرار برنامه نظام دوری ویژه دوره اول ابتدایی در کرج افزود: آموزش و پرورش به منظور افزایش یادگیری و بهبود علم آموزی در دانش آموزان، راه کارهای زیادی را پیشنهاد و طراحی می‌کند که از آن‌ها می‌توان به نظام دوری اشاره کرد. 
وی بیان کرد: نظام دوری فرایندی است که در آن یک معلم با یک گروه از دانش آموزان حداقل به مدت دو سال یا بیشتر در یک مدرسه می‌ماند به این معنا که دانش آموز با معلم خود انس می‌گیرد و آشنا می‌شود و این یعنی آموزش به حد مناسبی می‌رسد زیرا دیگر دانش آموز با روش تدریس معلم خود آشنا است. 
صحرایی تاکید کرد: معلم اول ابتدایی مهمترین و تاثیرگذارترین معلم در بین معلمان است و این معلم ابتدایی است که دانش آموز را با جامعه و مسیرش برای آینده آشنا می‌کند. 
وی یادآوری کرد: در چند سال اخیر نظام دوری در برخی از شهرها و مدارس امتحان شده‌اند که تاثیرات خوب و بسزایی در یادگیری دانش آموزان داشته است و طبق اعلام آموزش و پرورش نظر به افزایش ۱۵ درصدی آن‌ها در سال تحصیلی جاری است.
صحرایی افزود: البته لازم به ذکر است که به دلیل انجام نظام دوری با معلمان خوب و منتخب، نتایج خوبی نیز از این طرح گرفته شده و نمی‌توان انتظار دریافت نتیجه بطور کامل مطلوب را در تمام مدارس داشت و رسیدن به این هدف، نیازمند برنامه ریزی دقیق است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یکی از اهدافی که آموزش و پرورش برای دوره ابتدایی درنظر گرفته، گسترش نظام دوری در مدارس است. 
صحرایی افزود: طبق این طرح، نوآموزان پایه اول دبستانی پس از ثبت نام طرح سنجش سلامت و قبولی در آن، می‌توانند در مدارسی که نظام دوری را ارایه می‌کنند ثبت نام و تا پایه سوم نیز با معلم خود همراه باشند.
 انتهای پیام/
۱۵ درصد مدارس کشور در سال‌جاری به نظام دوری باز می‌گردد ایلنا - خبرگزاری کار ایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار