رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی؛

عضویت اعضای خانه احزاب در هیات های اجرایی منع قانونی ندارد

1402/08/26 - 18:55 - کد خبر: 102949 نسخه چاپی

نصر: رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اشاره به انتشار نامه یکی از نمایندگان گفت:  عضویت اعضای شورای خانه احزاب در هیات های اجرایی انتخابات منع قانونی ندارد. 

به گزارش نصر، تراب محمدی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به استناد این نماینده مجلس و نامزد انتخابات مجلس دوازدهم به ماده ۷۵ قانون انتخابات افزود:  در این ماده قانونی تصریح شده که اعضای هیات های اجرایی در زمان عضویت نمی توانند له یا علیه هیچ یک از نامزدهای انتخاباتی یا احزاب اظهار نظر کنند. 
وی با اشاره به اینکه هیچ یک از دو نفر عضو هیات اجرایی انتخابات شهرستان تبریز له یا علیه هیچ یک از نامزدها اظهارنظر نکرده اند و سندی نیز در این مورد وجود ندارد، اضافه کرد:  این دو نفر مانند ۶ عضو دیگر هیات اجرایی انتخابات در شهرستان تبریز با رای مخفی ۳۰ معتمد اقشار مختلف انتخاب شده اند که توسط هیات نظارت استان نیز تایید شده اند.
رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی تاکید کرد: مجریان انتخابات با مر قانون کار می کنند   و هر گونه ایراد و اشکالی در فرایند برگزاری انتخابات توسط هیات های نظارت رسیدگی می شود.
وی با یادآوری اینکه هیات اجرایی دارای شخصیت حقوقی مستقلی بوده و در راستای رای گیری نیز مستقل عمل می کند، بیان کرد: اعضای این هیات توسط اقشار مختلف مردم و در حضور هیات نظارت شهرستان انتخاب و توسط هیات نظارت استان نیز تایید شدند.
انتهای پیام/
عضویت اعضای خانه احزاب در هیات های اجرایی منع قانونی ندارد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار