فتح زاده خبر داد:

مولدسازی بهترین فرصت برای اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه تمام است

1402/08/23 - 16:15 - کد خبر: 102815 نسخه چاپی

نصر: ​سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: برای اتمام بیش از ۲۵۰پروژه عمرانی نیمه تمام استان، بهره گیری دستگاه‌های اجرایی از آئین نامه مولدسازی دارایی‌ها، بهترین فرصت است.

به گزارش نصر، حیدر فتح‌زاده در حاشیه بازدید از پروژه استخر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: براساس آئین نامه اجرایی مولدسازی، دستگاه‌های اجرایی می‌توانند دارایی که در راستای وظایف ذاتی دستگاه مشمول استفاده نمی‌شود، واگذار کنند.
وی افزود: فضاهای اداری فاقد توجیه اقتصادی، دارایی‌هایی که بیش از یک سال راکد و بدون استفاده باقی مانده، دارایی‌هایی با کاربری یا بهره برداری تجاری مسکونی و مشابه آن، دارایی‌هایی که در سادا ثبت نشده و عرصه املاکی که نسبت به اعیان متناسب نبوده و قابلیت تفکیک دارند می‌توانند مشمول مولدسازی قرار گیرند.
فتح زاده توضیح داد: این دارایی‌ها به شکل فروش به صورت نقد یا اقساط یا واگذاری حق انتفاع با کاربری‌های مختلف، در قالب عقود اجاره، مشارکت در ساخت با بخش غیر دولتی، تهاتر دارایی‌های مازاد و استفاده از نهادها و ابزار بازار سرمایه و سایر روش‌ها قابل واگذاری هستند.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تاکید کرد: مولدسازی به منزله فروش دارایی‌ها نیست بلکه استفاده بهینه از منابع با رویکرد ارتقای بهره وری منابع و مشارکت بخش خصوصی در اتمام پروژه‌های نیمه تمام عمرانی است.
وی در عین حال خاطرنشان ساخت: سال شروع برخی از این پروژه‌ها بیش از ۱۰ سال است که به دلیل عدم تخصیص منابع، نیمه تمام مانده و روش مولد سازی بهترین فرصت برای اتمام این پروژه‌ها و ارتقای شاخص‌های بهره وری است.
انتهای پیام/
مولدسازی بهترین فرصت برای اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه تمام است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار