استاندار آذربایجان شرقی:

پاسخگو نبودن مسوولان در برابر مردم غیرقابل‌ چشم‌پوشی است

1402/08/21 - 17:07 - کد خبر: 102738 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت پاسخگویی به مردم، گفت: عدم پاسخگویی مسوولان در برابر مردم غیرقابل چشم‌پوشی است.

به گزارش نصر، «عابدین خرّم» روز یکشنبه در جمع شهرداران شهرستان تبریز با بیان اینکه عمل به این موضوع باید در اولویت کاری مسوولان باشد، افزود: نمی‌شود ما خود را مسوول بدانیم و در مقابل مردم پاسخگو نباشیم، زیرا اگر مردم همراهی نکنند، تلاش مسوولان هدر می‌رود.
وی با تاکید بر اینکه مسوولان باید دقت کنند که تعامل با مردم موجب همراهی و همگرایی شود، اظهار کرد: راه‌اندازی بازارچه‌های دایمی میادین و تره‌بار می‌تواند بخشی از ترافیک سنگین تبریز را برطرف کند که انتظار می‌رود با هم‌افزایی بین شهرداری تبریز و سایر دستگاه‌های اجرایی جامه عمل بپوشد.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت تداوم نشست شهرداران شهرستان تبریز، گفت: حل مشکلات شهری منوط به بررسی کارشناسی و تصمیم‌گیری بر مبنای آن است.
خرّم، ادامه داد: تبریز در منطقه‌ای حادثه‌خیز از نظر وقوع حوادث غیرمترقبه قرار گرفته که مجموعه مدیریت شهری باید برای مدیریت بحران آن تدابیر جدی اتخاذ کند.
وی با اشاره به اخذ مجوز واردات یکهزار دستگاه اتوبوس و ماشین‌آلات سنگین مهندسی از دولت، یادآور شد: با توجه‌ به کمبود شهرداری تبریز در این حوزه، می‌توان از این فرصت استفاده بهینه کرد.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: در بعضی مناطق شهرداری با صرف هزینه اندک کارهای ارزشمندی انجام داده است که با استقبال مردم نیز مواجه می‌شود، اما در بعضی مناطق شهر زیباسازی مورد غفلت قرار گرفته است.
خرّم، با بیان اینکه طرح‌های زیباسازی برای جلب رضایت شهروندان به‌عنوان اصل اساسی در مدیریت شهری باید مورد توجه جدی قرار گیرد، افزود: یکی از متغیرهای اصلی تاثیرگذار در جلب رضایت مردم از شهرداری‌ها، رفتار درست و مبتنی بر احترام با شهروندان است.
وی اظهار کرد: اگر رضایت‌مندی مردم افزایش یابد، حضور آنان در صحنه‌های مختلف پررنگ‌تر خواهد شد، البته جلب رضایت شهروندان باید دایمی باشد.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه شهرداری شهر «قازان» روسیه، بوستانی پنج هکتاری را به نام «تبریز» در این شهر نامگذاری کرده است، گفت: قوانین موضوعه روسیه به گونه ای است که وقتی بوستانی به نام شهری نامگذاری می شود، شهرداری آن شهر باید کار ساماندهی و مبلمان آن را بر عهده بگیرد.
خرّم، با قدردانی از تلاش های شبانه روزی مجموعه شهرداری های شهرستان تبریز، افزود: تغییرات محسوسی نسبت به گذشته در بخش پروژه های شهری و تشخیص معضلات و مشکلات تاریخی تبریز دیده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تبریز میزبان مسافران زیادی است که انتظار توسعه، عمران و آبادی این کلان‌شهر را دارند، یادآور شد: اقدامات دو سال اخیر شهرداری تبریز، بخشی از این انتظارات را پاسخ داده است.
خرم با اشاره به اینکه در بخش حمل و نقل عمومی، اعم از قطارشهری، اتوبوسرانی و تاکسیرانی، کارهای ارزشمندی انجام شده است، در این زمینه از شهردار تبریز، اعضای شورای شهر و شهرداران مناطق قدردانی کرد.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: مجموعه این اقدامات سبب شده که ما بتوانیم در مقابل مردم پاسخگو باشیم، زیرا معتقدیم پاسخگویی مسوولان در برابر مردم اصل است.
انتهای پیام/ 
پاسخگو نبودن مسوولان در برابر مردم غیرقابل‌ چشم‌پوشی است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   ناصر   7 ماه پیش  

چرا در موضوع تشکیل شرکت مس آذربایجان دوباره سکوت می شود و کسی پاسخگوی این سکوت و بی عملی نیست؟
پژوهشیار