سازمان غذا و دارو اعلام کرد؛

ورود بیش از یک میلیون قوطی شیرخشک به بازار طی ۲۴ ساعت آینده

1402/08/21 - 13:23 - کد خبر: 102725 نسخه چاپی

نصر: مشاور رییس سازمان غذا و دارو از ورود یک میلیون و ۱۰۰ هزار قوطی شیرخشک دپو شده در گمرک به بازار طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.

به گزارش نصر،  سجاد اسماعیلی گفت: در حال حاضر یک میلیون و یکصد هزار عدد قوطی شیرخشک در گمرک است و با توجه به پاسخ آزمایش‌های کیفی که آمده است، این شیرخشک‌ها نهایتا طی ۲۴ ساعت آینده از گمرک ترخیص می‌شود و سریعا وارد بازار شیرخشک کشور می‌شود.
وی گفت: توزیع نیز با توجه به ضریب توزیعی که هر استان دارد، صورت می‌گیرد.
اسماعیلی تاکید کرد: در کنار واردات صورت گرفته، تولید شیرخشک نیز روزانه در کشور در حال انجام است و تولیدکنندگان نیز ظرفیت تولید را افزایش داده و به صورت سه شیفت در حال کار هستند.
مشاور رییس سازمان غذا و دارو همچنین تاکید کرد که در روزهای تعطیل نیز توزیع از سوی شرکت‌های توزیع کننده در سراسر کشور انجام می‌شود.
اسماعیلی همچنین با بیان اینکه شیرخشک همچنان با کد ملی در داروخانه‌ها عرضه می‌شود، گفت: علت این موضوع نیز آن است که قیمت شیرخشک در کشور با قیمت آن سوی مرز فاصله زیادی دارد و به همین دلیل هم شاهد قاچاق معکوس آن هستیم. بنابراین به جهت جلوگیری از این موضوع و رسیدن شیرخشک‌ها به دست مصرف کننده واقعی، شیرخشک‌ها با کد ملی عرضه می‌شود.
انتهای پیام/
ورود بیش از یک میلیون قوطی شیرخشک به بازار طی ۲۴ ساعت آینده خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار