طراح و مالک ربات آنالیزور آنلاین مسابقات فوتبال؛

مزایای ربات آنالیزور آنلاین فوتبال در بستر هوش مصنوعی 

1402/08/21 - 07:48 - کد خبر: 102704 نسخه چاپی

نصر: با گسترش روزافزون علم و فناوری، روز به روز بر اتفاقات و رویدادهای خاص در دنیا افزوده می‌شود که به تناسب این امر، حیرت مردم از تازه‌های دنیای تکنولوژی افزایش می‌یابد.

به گزارش نصر، هوش مصنوعی یکی از مهم‌ترین پیدایش‌های دنیای کنونی است که با گذشت مدت زمانی نه چندان طولانی از ظهور آن، به شدت بر بخش بزرگی از زندگی روزمره انسان‌ها سایه افکنده است.
استفاده از این پدیده نوظهور نیز تا به جدی وسعت یافته که ما با استفاده از داده‌های تخصصی خود در بستر هوش مصنوعی، توانسته‌ایم به آنالیز آنلاین تمامی مسابقات فوتبال در سرتاسر جهان دست یافته و اکثریت بازی‌های این رشته از دنیای ورزش را با دقت و صحت بیش از ۸۵ درصد از نظر فیفا تحلیل کنیم
یکی از مهم‌ترین مزایای جالب ربات آنالیز فوتبال علاوه بر آنالیز آنلاین، آنالیز آنلاین و لحظه‌ای سایر مولفه‌های دخیل در پیروزی تیمی همچون وضعیت بدنی بازیکنان، مسافت طی شده، پاس‌های تکمیل شده، دقت شوت و موارد دیگر است که نقش مهم و بسزایی در ارائه تصویری دقیق از کلیت میدان بازی برای کسب پیروزی تیم دارد
از منظر تحلیل تاکتیکی مسابقات فوتبال نیز می‌توان گفت؛ مربیان از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل اثربخشی تاکتیک‌ها، آرایش‌ها و استراتژی‌ها استفاده می‌کنند. آنها می توانند سناریوهای مختلف را شبیه سازی کنند و نتایج را بر اساس داده های تاریخی پیش بینی کرده و در پیشگیری از آسیب و مدیریت سلامت بازیکنان نیز در بهترین زمان ممکن، تصمیم‌گیری نمایند.
ربات آنالیز آنلاین مسابقات فوتبال بر بستر هوش مصنوعی قادر به نظارت بر حجم کار و بازیابی بازیکنان نیز می‌باشد و به سهم خود می‌تواند تمام جنبه‌های فعالیت بازیکن را برای بهینه‌سازی عملکرد و به حداقل رساندن خطر تمرین بیش از حد، ردیابی و تجزیه و تحلیل کند.
این ربات ورزشی می‌تواند با تجزیه و تحلیل داده‌های مجموعه وسیعی از بازیکنان برای شناسایی افراد بالقوه که معیارهای خاصی را دارند به سرمربی و پیشاهنگان کمک کرده و ارزش بازار بازیکنان را با مقایسه پروفایل های بازیکنان مشابه و داده‌های نقل و انتقالات تاریخی ارزیابی کنند.
در طول یک مسابقه، هوش مصنوعی می‌تواند تجزیه و تحلیل‌های بی‌درنگ را برای مربیان فراهم کند، مانند زمان تعویض بهینه و شناسایی نقاط ضعف مخالف. این ربات قادر است به سرعت فیلم بازی را تجزیه و تحلیل کند تا گزارش‌های دقیقی از عملکرد بازیکنان و کارایی تاکتیکی ارائه دهد.
ربات آنالیزور ما در بستر هوش مصنوعی با فناوری کمک داور ویدیویی (VAR) ادغام شده است تا تصمیم گیری را در موقعیت‌های بحث برانگیز مانند آفساید، توپ های دستی و خطاهای احتمالی بهبود بخشد. در حال حاضر نیز فیفا در حال بررسی فناوری هوش مصنوعی برای حمایت از داوران با ارائه اعلان‌های آفساید خودکار با استفاده از فناوری ردیابی اندام است.
شبیه‌سازی‌های مجازی با هوش مصنوعی که یکی دیگر از قابلیت‌های ربات آنالیزور است  می‌تواند  به بازیکنان و مربیان کمک کند تا سناریوها و استراتژی‌های مختلف بازی را آزمایش کنند.
الگوریتم های هوش مصنوعی ایجاد شده در ربات آنالیزور آنلاین مسابقات فوتبال می توانند به طور خودکار نکات برجسته مهم ترین لحظات مسابقه را ایجاد  و ترجیحات بیننده را برای تنظیم زوایای دوربین و تفسیر به صورت پویا در طول پخش زنده تجزیه و تحلیل کند.
مهندس محمود‌ نورانی
انتهای پیام/
مزایای ربات آنالیزور آنلاین فوتبال در بستر هوش مصنوعی  نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار