مدیرکل کمیته امداد استان؛

کمیته امداد آذربایجان شرقی خدمات ویژه به نخبگان نیازمند ارائه می‌ کند

1402/08/17 - 16:43 - کد خبر: 102552 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: این نهاد حمایتی به ۲۷۳ نخبه علمی، فرهنگی و ورزشی زیر پوشش استان خدمات ویژه ارائه می‌کند.

به گزارش نصر، «غلامعلی ملامهدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد: ۲۱۷ دانش آموز، ۵۳ دانشجو و سه نفر غیر محصل در استان از خدمات و حمایت های مختلف فرهنگی، تحصیلی، اردویی و آموزشی کمیته امداد بهره مند می شوند.
وی با اشاره به خدمات فرهنگی ارایه شده به فرزندان مددجو، اظهار کرد: کشف، توانمندسازی و شکوفایی استعدادها با ارایه خدمات اجتماعی، حمایتی و فرهنگی از رسالت ها و رویکردهای مهم کمیته امداد امام خمینی(ره) است.
ملامهدی خاطرنشان کرد: استان آذربایجان شرقی سرشار از استعدادهای برجسته در زمینه تحصیلی، فرهنگی، هنری، اختراعات ، علمی و پژوهشی، قرآنی و ورزشی است و تعداد قابل توجهی از فرزندان زیر حمایت دارای مقام های کشوری، استانی و شهرستانی هستند.
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی اعلام کرد: از ابتدای امسال از اعتبارات حوزه فرهنگی برای برنامه های تحصیلی، آموزشی، ورزشی، فرهنگی و رفع نیازهای فردی و خانوادگی نخبگان تحت حمایت مبلغی تخصیص یافته و همچنین مبلغ هفت میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه نیز از طریق صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.
ملامهدی همچنین گفت: امسال برای ۲۳۲ نفر از نخبگان زیر پوشش استان ۱۱ میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال کمک هزینه نخبگی سال ۱۴۰۲ توسط کارگروه نخبگان کمیته امداد کارسازی می شود.
کمیته امداد آذربایجان شرقی به ۸۰ هزار و ۱۵۰ خانوار معادل ۱۵۱ هزار نفر در استان خدمات ارایه می‌ کند و سالانه بیش از پنج هزار میلیارد ریال حقوق به محرومان پرداخت می‌ کند.
انتهای پیام/
کمیته امداد آذربایجان شرقی خدمات ویژه به نخبگان نیازمند ارائه می‌ کند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار