خبر/

ابلاغ تغییرات دهستان‌های حوزه‌های انتخابیه توسط وزیر کشور

1402/08/16 - 15:32 - کد خبر: 102489 نسخه چاپی

نصر: وزیر کشور، «تغییرات در سطح دهستان‌های حوزه‌های انتخابیه در مجلس شورای اسلامی» را به استاندارهای مربوطه ابلاغ کرد.

به گزارش نصر، احمد وحیدی، روز سه شنبه مصوبه هیئت وزیران را که به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در اجرای تبصره ماده واحده قانون تعیین محدوده حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی مصوب سال ۱۳۶۶، با پیشنهاد‌های وزارت کشور موافقت کرده است، ابلاغ کرد.
بر این اساس، تغییرات در سطح دهستان‌های حوزه‌های انتخابیه استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، کرمانشاه و یزد به شرح زیر است:
۱. استان اصفهان:
الف- دهستان دره‌شور از بخش وردشت شهرستان سمیرم، از حوزه انتخابیه «شهرضا و دهاقان و دهستان دره‌شور» منفک و به حوزه انتخابیه «سمیرم» ملحق می‌شود.
ب- نام حوزه انتخابیه «شهرضا و دهاقان و دهستان دره‌شور» به «شهرضا و دهاقان» تغییر می‌یابد.
۲. استان چهارمحال و بختیاری:
الف- دهستان دستگرد از بخش فرخشهر شهرستان شهرکرد از حوزه انتخابیه «اردل و فارسان و کوهرنگ و کیار و دهستان دستگرد» منفک و به حوزه انتخابیه «شهرکرد، بن و سامان» ملحق می‌شود.
ب- نام حوزه انتخابیه «اردل و فارسان و کوهرنگ و کیار و دهستان دستگرد» به «اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار» تغییر می‌یابد.
۳. استان زنجان:
الف- دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق از بخش مرکزی شهرستان زنجان از حوزه انتخابیه «ماهنشان و ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق» منفک و به حوزه انتخابیه «زنجان و طارم» ملحق می‌شود.
ب- نام حوزه انتخابیه «ماهنشان و ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق» به «ماهنشان و ایجرود» تغییر می‌یابد.
۴. استان کرمانشاه:
الف- دهستان‌های جگیران و سرقلعه از بخش دشت ذهاب شهرستان سرپل ذهاب، از حوزه انتخابیه «پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر و دهستان‌های سرقلعه و جگیران» منفک و به حوزه انتخابیه «قصر شیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب» ملحق می‌شود.
ب- نام حوزه انتخابیه «پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر و دهستان‌های سرقلعه و جگیران» به «پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر» تغییر می‌یابد.
۵. استان یزد:
الف- دهستان درین (سورک سابق) از بخش بفروئیه شهرستان میبد از حوزه انتخابیه «یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک» منفک و به حوزه انتخابیه «تفت و میبد» ملحق می‌شود.
ب- نام حوزه انتخابیه «یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک» به «یزد، اشکذر و بخش ندوشن» تغییر می‌یابد.
انتهای پیام/
ابلاغ تغییرات دهستان‌های حوزه‌های انتخابیه توسط وزیر کشور باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار