مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی خبر داد:

بازگشایی مسجد متروکه در تبریز پس از ۴۵ سال

1402/08/16 - 14:56 - کد خبر: 102484 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: در راستای احیای مساجد قدیمی و متروکه استان، مسجد امیرالمومنین (ع) تبریز پس از ۴۵ سال متروکه بودن، بازسازی و بازگشایی شد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام «سیدشهاب الدین حسینی» روز سه شنبه در مراسم بازگشایی این مسجد افزود: مسجد امیرالمومنین (ع) با قدمت یکصد ساله در محله درب استانبول تبریز واقع شده است که پس از بازسازی از سوی این اداره کل، برای استفاده ساکنان محل بازگشایی شد.
وی با اشاره به اهمیت مساجد به عنوان محل تربیت و بالاترین محل برای ارتباط با خدا، اظهار کرد: کارکرد فرهنگی، از الزامات مسجد است و در زمان کنونی مساجد می‌توانند به عنوان بستری مناسب برای تربیت نسل جوان باشد که باید به نحو احسن از این مهم استفاده کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با تاکید بر نقش مهم و کاربردی مساجد، گفت: همان جوانانی که دیروز در دهلاویه، فکه، دزفول و آبادان جنگ می‌کردند، تربیت شده همین مساجد هستند.
حجت الاسلام حسینی، ادامه داد: باید از ظرفیت های مساجد در حوزه‌های مختلف استفاده کرد که عضویت فرماندهان پایگاه‌های بسیج در هیات امنای مساجد جزوی از این اقدامات است.
مسجد امیر المومنین (ع) با قدمت یکصد ساله در سالیان گذشته کلاس درس آیت الله نمروری از خطیبان بزرگ تبریز بود و از ۴۵ سال پیش بسته و به مکانی متروک تبدیل شده بود که با پیگیری‌های اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان و همت جوانان مرکز اندیشه اسلامی امیرالمومنین (ع) و خیرین، بازسازی و بازگشایی شد.
هم اکنون چهار هزار موقوفه و ۲۰ هزار رقبه زیرمجموعه موقوفات در آذربایجان شرقی وجود دارد و ۶ هزار مسجد استان نیز دارای شناسه ملی هستند.
انتهای پیام/ 
بازگشایی مسجد متروکه در تبریز پس از ۴۵ سال خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار