دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج؛

خرید توافقی ۱۰۰ هزارتن برنج خارجی در حال انجام است

1402/08/14 - 15:48 - کد خبر: 102369 نسخه چاپی

نصر: دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج گفت: بنابر سیاست خرید توافقی یکصد هزارتن برنج ایرانی در ازای ثبت سفارش برنج خارجی، تاکنون دو تا سه هزارتن برنج از کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش نصر، مسیح کشاورز گفت: خرید توافقی یکصد هزارتن برنج ایرانی در ازای ثبت سفارش ۲۰۰ هزارتن برنج خارجی در حال انجام است و تا پایان هفته دستورالعمل اجرایی آن نهایی می‌شود.
به گفته او، بنابر آخرین آمار دو تا سه هزار تن برنج اعم از پرمحصول و کیفی از کشاورزان خرید توافقی شده است و میزان یکصد هزار تن یک تا دو ماه مانده به پایان سال باید به اتمام برسد.
کشاورز نرخ خرید هرکیلو برنج پرمحصول را ۳۰ تا ۵۰ هزارتومان و برنج کیفی ۶۰ تا ۷۰ هزارتومان اعلام کرد و گفت: برنج‌های خریداری شده با احتساب ۱۰ هزار تومان هزینه بسته بندی و پنج تا ۶ درصد سود در فروشگاه‌ها بدست مصرف کننده می‌رسد.
دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج ادامه داد: گرچه قرارداد خرید توافقی یکصد  هزارتن برنج در ازای ثبت سفارش ۲۰۰ هزارتن واردات منعقد شده، اما ثبت سفارش عملیاتی نشده است که هرچه سریع‌تر باید دستورالعمل مشخص شود که براساس آن جهاد کشاورزی هر استان مکلف است که خریداران را به وزارت جهاد معرفی کند.
او گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۵۵۰ هزارتن برنج توسط بخش خصوصی تا قبل از دوره ممنوعیت وارد و در بازار توزیع شده است.
انتهای پیام/
خرید توافقی ۱۰۰ هزارتن برنج خارجی در حال انجام است باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار