رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی؛

سارقان ۱۷ منزل در تبریز دستگیر شدند

1402/08/14 - 12:39 - کد خبر: 102347 نسخه چاپی

نصر: رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری باند سه نفره سارقان منازل خالی از سکنه با ۱۷ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش نصر، سرهنگ محمدتقی سلطانی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت از منازل خالی از سکنه در شهر تبریز موضوع در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت.
وی در ادامه افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی و تحقیقات پلیسی بی‌وقفه‌ی شبانه روزی، موفق به شناسایی و دستگیری سه سارق در این رابطه شدند.
وی عنوان کرد: متهمان در تحقیقات فنی پلیسی به ۱۷ فقره سرقت از منازل خالی از سکنه با همدستی هم اعتراف و از مخفیگاه متهمان مقادیری از اموال مسروقه کشف شده تحویل مالباختگان شد.
رئیس پلیس آگاهی استان خاطرنشان کرد: ارزش اموال مسروقه کشف شده دو میلیارد و یکصد میلیون ریال برآورد شده است.
وی با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، ضمن هشدار به صاحبان منازل از آنان خواست از قراردادن اموال و وسایل باارزش در مواقعی که ازمنازل استفاده نمی نمایند خودداری و با اقدامات پیشگیرانه از جمله استفاده از دوربین‌های مدار بسته و حفاظ محکم درب ها، فرصت سرقت را از سارقان سلب کنند.

دستگیری سارق قطعات داخل خودرو و کشف اموال مسروقه در تبریز 
فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از دستگیری سارق قطعات خودرو و کشف اموال مسروقه خبر داد.
سرهنگ یداله جهان آرا در رابطه با این خبر عنوان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو و قطعات خودرو در شهرستان تبریز، تحقیقات برای شناسایی سارقان در دستور کار ماموران پاسگاه اسپیران قرار گرفت.
وی افزود:ماموران با تحقیقات فنی و پلیسی سارق را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی متهم را در محل اختفای متهم دستگیر و به کلانتری دلالت دادند.
وی اظهار کرد: متهم دستگیر شده پس تحقیقات فنی و علمی پلیسی به ۶ فقره سرقت اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان تبریز در ادامه اذعان کرد: در بازرسی از محل اختفای متهم دستگیر شده مقادیری از اموال مسروقه کشف که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های پلیس مبارزه با سرقت و برخورد با هنجارشکنان است و از شهروندان خواست درصورت مشاهده موارد مشکوک به پلیس ۱۱۰ اطلاع و درصورت داشتن انتقاد و پیشنهاد به سامانه ۱۹۷ اطلاع دهند.
انتهای پیام/
سارقان ۱۷ منزل در تبریز دستگیر شدند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار